OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023

 1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
  o godz. 17.00.
 2. W przyszłą niedzielę (26 marca) zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:00. Zostaną na niej poświęcone i rozdane modlitewniki. Po Mszy świętej rodzice przejdą do domu parafialnego na konferencję, a dzieci do dolnego kościoła z siostrą katechetką.
 3. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne osoby zainteresowane udziałem w parafialnej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę w dniach 3-8.07. Spotkanie będzie w przyszłą niedzielę o 15:00 w domu parafialnym. Zapraszamy szczególnie nowych pielgrzymów!
 4. Również w przyszłą niedzielę uczniowie naszej szkoły będą rozprowadzać palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 5. W kościele wystawione są kosze na artykuły spożywcze, którymi możemy wesprzeć potrzebujących parafian na święta wielkanocne. Dziękujemy za pamięć o ubogich z naszego otoczenia.
 6. Prosimy o ofiary na przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pana Jezusa oraz dekorację kościoła na święta. Serdecznie dziękujemy za złożone już ofiary członkom Kół Żywego Różańca Matki Bożej Wniebowziętej z Grocholic i Matki Bożej Pocieszenia z Falent, osobom goszczącym pielgrzymów Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki z Jaworowej oraz osobom indywidualnym.
 7. Wkrótce w naszej parafii rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o zgłaszanie się do ks. Mateusza.
 8. W dniach 5-10.09 organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową na Węgry. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne w sobotę 1 marca o 19:00. Szczegóły u ks. Grzegorza.
 9. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18:00 Msza święta zbiorowa za Józefów.
 • w sobotę: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To także Dzień Świętości Życia, dlatego zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji, czyli 9-miesięcznej modlitwy w intencji dziecka zagrożonego śmiercią w łonie matki. Można ją będzie rozpocząć po Mszy o 18:00.
 1. W tym tygodniu czekają nas:
 • w poniedziałek: różaniec wypominkowy w intencji polecanych w tegorocznych wypominkach o godz. 17:00 oraz Msza święta w ich intencji o godz. 18:00
 • w czwartek: w ramach cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy na 19:15 na modlitwę prowadzoną przez kandydatów do sakramentu bierzmowania. Następnie, od godziny 20:00 modlić się będzie Wspólnota Dorosłych. Temat brzmi: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” – o roli przebaczania.
 1. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej kawiarenki „Kawałka Nieba”, która otwarta jest w każdą niedzielę od godz. 9.00 do 14.00
 2. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła.

 168 total views,  1 views today