OGŁOSZENIA PARAFIALNE
– UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 28.05.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
– UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 28.05.2023

 

 1. Zapraszamy dziś o 17:15 na nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszy wieczornej o 18:00.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca – po mszach świętych członkowie parafialnej Caritas będą zbierać ofiary do puszek na rzecz działalności naszej wspólnoty.
 3. Zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymką rowerową na Jasną Górę. To ostatnia okazja, żeby zapisać się na pielgrzymkę. Spotkanie będzie w poniedziałek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 11:30 będziemy przeżywać rocznicę pierwszej komunii świętej. Dzieci rocznicowe wraz z rodzicami zapraszamy do kościoła na spowiedź w sobotę 3 czerwca na godzinę 10:00.
 5. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w Parafiadzie naszej diecezji. Igrzyska odbędą się w sobotę 17 czerwca na stadionie Znicza w Pruszkowie. W programie wiele atrakcji, wśród dyscyplin do wyboru m.in. biegi, żonglerka piłką, wyścigi na rowerze stacjonarnym, disc golf czy konkurs wiedzy liturgicznej. Szczegóły i zapisy u ks. Grzegorza.
 6. Trwają zapisy na letnie rekolekcje dla rodzin w Rzepiskach. Wyjazd w terminie 13-19 sierpnia. Temat rekolekcji to „Życie duchowe – między pustynią a oazą”. Możliwość zapisów w zakrystii lub w kancelarii oraz osobiście u Mateusza.
 7. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie, pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”, odbędzie się XVI Święto Dziękczynienia. Tego dnia w parafiach naszej diecezji zbieramy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 8. Ten dzień to również 35. rocznica konsekracji biskupiej pasterza naszej archidiecezji, ks. kardynała Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
 9. Przyszła niedziela jest również ostatnim dniem okresu wielkanocnego. Przypominamy, aby każdy zatroszczył się o przyjęcie Komunii świętej wielkanocnej.
 10. W tym tygodniu czekają nas:
 • I czwartek miesiąca – godzina święta o 17:00, następnie Msza o powołania i za powołanych o 18:00 i modlitwa w intencji powołań prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym o 19:00.

Jest to również pierwszy dzień czerwca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy świętej o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:15.

 • I piątek miesiąca – przed południem kapłani udadzą się z Komunią świętą do chorych. Spowiedź w kościele po południu od 16:30. Msza święta dla dzieci w dolnym kościele o 17:15. W górnym kościele Msza święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18:00.
 • I sobota miesiąca – Godzinki ku czci NMP o 7:30, o 8:00 Msza święta i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek: Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
 • w środę: Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • w czwartek: Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w sobotę: wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 1. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej parafialnej kawiarenki „Kawałek Nieba”. Zapraszamy od 9:00 do 14:00.
 2. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.

 176 total views,  1 views today