Ogłoszenia

 1. W dniach 27.06-5.07. 2017 nasza parafia organizuje obóz dla dzieci i młodzieży do Kołobrzegu. Koszt całkowity wyjazdu wynosi 800 złotych. Dla tych osób, które aktywnie działają we wspólnotach parafialnych koszt wynosi 350 złotych. Dla pozostałych koszt wynosi 800 złotych ( w miarę wolnych miejsc). Prosimy do 23.04. 2017 o odbiór kart kwalifikacyjnych i wpłacenie zaliczki w kwocie 200 złotych.
 2. W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.
 3. Wielki Piątek – O godz. 7.30 zapraszamy na Ciemną Jutrznie w kościele. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Przez cały dzień Adoracja Pana Jezusa przy Ciemnicy, w tym czasie możliwość spowiedzi. O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale. Podczas Adoracji Krzyża składane ofiary są przeznaczone na utrzymanie grobu Pana Jezusa w Jerozolimie.

Po Liturgii Męki Pańskiej  zachęcamy wszystkich do nocnego czuwania przy grobie Pana Jezusa z piątku na sobotę. Przez całą noc będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Plan czuwania przez całą noc:

22.00 – 23.00 – Ruch Światło Życie

23.00 – 0.00 – Wspólnota Odnowy w Duchu Św.

0.00 – 1.00 – mieszkańcy Raszyna od Al. Krakowskiej po stronie szkoły

1.00 – 2.00 – mieszkańcy Raszyna od Al. Krakowskiej po stronie kościoła

2.00 – 3.00 – mieszkańcy Jaworowej i Falent

3.00 – 4.00 – mieszkańcy Janczewic i Warszawy

4.00 – 5.00 – mieszkańcy Janek i Laszczek

5.00 – 6.00 – mieszkańcy Puchał oraz wspólnoty Kół Żywego Różańca

6.00 – 7.00 – mieszkańcy Nowych Grocholic

 

 1. Wielka Sobota – o godz. 7.30 zapraszamy na Ciemną Jutrznie w kościele. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 18.00. O godz. 11.00 poświęcenie pokarmów w Falentach, o godz. 12.00 poświęcenie pokarmów w Jaworowej u Państwa Her. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień, w tym czasie możliwość spowiedzi. Ministranci przed kościołem, będą rozprowadzać w buteleczkach wodę święconą. Złożone ofiary, będą przeznaczone na obóz wakacyjny do Kołobrzegu.
 2. W sobotę o godz. 20.00 zapraszamy na najważniejszą Liturgie całego Roku Liturgicznego –  Wigilia Paschalna, na którą przynosimy świece. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tym centralnym wydarzeniu, kiedy cały Kościół Powszechny uwielbia Zmartwychwstałego Pana. Niech nikogo nie zabraknie w tę  przenajświętszą Wielką Noc.
 3. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6.00 Procesja Rezurekcyjna i Msza św., której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Rafał Markowski. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.30, pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. Zapraszamy dziewczynki do udziału w procesji rezurekcyjnej do sypania kwiatków i niesienia poduszek. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania dla dzieci na procesję rezurekcyjną. Można je dostarczyć do zakrystii. Zapraszamy do udziału w procesji całą asystę, postarajmy się wziąć wszystkie chorągwie i feretrony.
 4. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
 5. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie tylko czynna: w Wielki Poniedziałek, Wtorek i w Środę.
 6. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia, która potrwa do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i Sobotę modlić się będziemy o godz. 15.00, od Niedzieli Wielkanocnej do soboty o godz. 17.45.
 7. W kościele zostały wystawione kosze. Jeszcze tylko dziś można składać tam dar w postaci produktów żywnościowych. Tym wszystkim, którzy już to uczynili, składamy serdeczne dziękujemy.
 8. Pragniemy podziękować za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pańskiego i dekorację kościoła: KŻR Narodzenia NMP, KŻR M.B Fatimskiej, KŻR M.B Gidelskiej, KŻR M.B Ostrobramskiej, KŻR Królowej Świata    wszystkim za ofiary indywidualne.                                                                                                                                   

 

 

 1. Katecheza przed Sakramentem Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w Wielki Wtorek (11.04) o godz. 19:00 w górnym kościele.

15.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy opiece Matki Bożej.

 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej oraz biuletyn parafialny.

 

509 total views, 1 views today