Ogłoszenia

 1. Przed kościołem będzie można zaopatrzyć się w świece Caritas na stół Wielkanocny. Złożone ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci organizowany przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz dofinansowania leków dla osób w trudnej sytuacji materialnej z naszej parafii.
 2. Od poniedziałku (20.03) do środy (22.03) dzieci z naszego Gimnazjum będą przeżywały swoje rekolekcje. Będzie je prowadziło kilka zespołów: o. Grzegorz Lachowicz, Łukasz Bęś –raper z ekipą i klerycy naszego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Warszawskiego. Każdy poziom szkoły będzie miał spotkania w szkole, Centrum Kultury Raszyn oraz w naszym kościele w godz. 10.00 – 13.30. Polecajmy modlitwie młodzież i osoby zaangażowane w te rekolekcje.
 3.  W poniedziałek,20. 03, w Kościele będziemy przeżywać Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP. Zapraszamy szczególnie na Msze św o godz. 18:00
 4. Również w poniedziałek o godz. 17:00 będziemy modlić się Różańcem wypominkowym za zmarłych, a po Różańcu Msza św. w intencji zmarłych o godz. 18:00.
 5. W naszej świątyni są wystawione kosze, do których można składać żywność o wydłużonym terminie ważności. Z tych darów powstaną paczki świąteczne dla rodzin i osób samotnych w naszej parafii będących w trudnej sytuacji materialnej. Bóg zapłać za wszelkie dary.
 6. W środę przed wieczorną Mszą św. nowenna za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Zwracamy się z serdeczną prośbą o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła na święta Wielkanocne. Z góry dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym.
 8. W czwartek po Mszy św. wieczornej cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Możliwość skorzystania z sakr. Pokuty od godz. 19.30 do 20.30.
 9. Również w czwartek zapraszamy na Mszę św o godz. 20:00 w intencji małżeństw przeżywających różne kryzysy. Eucharystia będzie celebrowana w dolnym kościele. Po Mszy św. możliwość rozmowy, przy ciastku, z życzliwymi małżeństwami.
 10. W sobotę, 25. 03, będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Pamiętajmy szczególnie tego dnia o modlitwie za dzieci nienarodzone.
 11. Również w sobotę zapraszamy do dolnego kościoła Apostolat Maryjny Cudownego Medalika na Mszę św o godz. 10:00 i nabożeństwo.
 12. W przyszłą Niedzielę zapraszamy młodzież klas gimnazjalnych, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. na godz. 18:00, a po Mszy na spotkanie formacyjne do dolnego kościoła.
 13. Również w przyszłą Niedzielę zapraszamy do domu parafialnego na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Tematem będą dzieje Abrahama i jego przymierze z Bogiem.
 14. W naszej parafii już kolejny raz odbędzie się Misterium Męki Pańskiej – 24.03 (piątek) o godz. 19:00 w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby zatrzymać się nad wielkością Bożego Miłosierdzia, które objawiło się w Męce Jezusa. Pragniemy też zaprosić wszystkich obcokrajowców mieszkających na terenie naszej parafii. Na stoliku można znaleźć ulotki, zapraszające na to wydarzenie w różnych językach (ukraińskim, angielskim). W duchu ewangelizacji weźmy te ulotki i rozdawajmy naszym braciom i siostrom, sąsiadom z innych kultur i języków. Głośmy w ten sposób innym Ewangelię. Przy okazji pragniemy zaprosić wszystkich, którzy chcieliby jeszcze pomóc przy realizacji Misterium. Potrzebujemy aktorów, aktorki oraz obsługę techniczną. Próba we wtorek 21.03 o godz. 19:00 w górnym kościele.
 15. Siostry Opatrzności Bożej zapraszają młodzież i Przyjaciół Zgromadzenia na nocne czuwanie w Częstochowie, które odbędzie się 21 / 22 kwietnia br. tj. z piątku na sobotę. Wyjazd 21 kwietnia o godz. 16.00 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 40,00 zł. Zapisy u Sióstr pracujących w naszej parafii.
 16. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 16.30 – dzieci, o godz. 17.15 – dorosłych. W najbliższy piątek z racji Misterium Męki Pańskiej nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 19:00.
 17. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy opiece Matki Bożej.
 18. Polecamy lekturę prasy katolickiej oraz biuletyn parafialny.

 

472 total views, 1 views today