Ogłoszenia

 Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży do Kołobrzegu w dniach 26.06-5.07 2017. Koszt wyjazdu, po dofinansowaniu ze strony gminy i parafii, wynosi 350 złotych. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wyjeździe – gwarantowana dobra- chrześcijańska atmosfera. Lista miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo ma młodzież z naszych wspólnot. Prosimy zgłaszać się do ks. Bartosza , s. Eweliny, s. Judyty lub p. Ewy Wijatkowskiej

  1.  Przypominamy o wystawionych koszach na żywność dla potrzebujących. Bóg zapłać za wszelkie dary.
  2. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy członków Kół Żywego Różańca na godz 17:15 na wspólny różaniec w górnym kościele. Konferencja będzie miała miejsce w czasie Mszy św.
  3. Zwracamy się z serdeczną prośbą o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła na święta Wielkanocne. Dziękujemy za złożone ofiary mieszkańcom Janek Grójeckich.
  4. Z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 17:00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Będziemy modlić w intencji powołanych do służby Bożej, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczornej cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Możliwość skorzystania z sakr. Pokuty od godz. 19.30 do 20:30.
  5. Z racji pierwszego piątku miesiąca kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych  przed południem. Spowiedź w kościele od godz. 16:30,  a na 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę święta do dolnego kościoła.
  6. Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek (7.04) na wyjątkową Drogę Krzyżową ulicami Raszyna i Rybia. W tym roku razem z par. św Bartłomieja Apostoła w Rybiu będziemy rozważać Mękę naszego Pana. Całe wydarzenie rozpocznie się od Mszy św. w naszym kościele o godz. 18:00, po której wyruszymy w Drodze Krzyżowej w kierunku kościoła św. Bartłomieja. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie wszystkie wspólnoty naszej parafii, młodzież, rodziny, starszych, samotnych, wszystkich. W związku z tym wydarzeniem nie będzie Drogi Krzyżowej o 16:30 i 17:00.
  7. W najbliższą sobotę (8.04) w Świątyni Bożej Opatrzności w Wilanowie odbędą się XXXII Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: Wielkie rzeczy uczynił mi wszechmocny ( Łk 1,49). W związku z tym zapraszamy całą młodzież naszej parafii w wieku gimnazjalnym, licealnym, studentów, młodzież pracującą do udziału w tym wydarzeniu. Nasza parafia organizuje autokar, który wyruszy spod naszego kościoła o godz. 10:00. Ten sam autokar później wszystkich odwiezie pod kościół w Raszynie ok. godz. 15:00. Zachęcamy do udziału w tym radosnym doświadczeniu wiary. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii, u ks. Bartosza, ks. Kazimierza, ks. Dariusza lub s. Eweliny.
  8. Również w sobotę do dolnego kościoła zapraszamy, o godz. 10:00, Parafialny Zespół Caritas na Mszę św, po której odbędzie się spotkanie. Spotkanie będzie poświęcone omówieniu spraw organizacyjnych związanych z przygotowaniem paczek świątecznych.
  9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.  O godz. 11.00 spotkamy się na ul. Godebskiego przy kapliczce, gdzie odbędzie się poświęcenie palm, a następnie z udziałem dzieci wyruszymy w procesji do kościoła. Odbędzie się także konkurs na najpiękniejszą palmę. Nie będzie Mszy św. w dolnym kościele o godz. 10.00.
  10. Siostry Opatrzności Bożej zapraszają młodzież i Przyjaciół Zgromadzenia na nocne czuwanie w Częstochowie, które odbędzie się 21 / 22 kwietnia br. tj. z piątku na sobotę. Wyjazd 21 kwietnia o godz. 16.00 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 40,00 zł. Zapisy u Sióstr pracujących w naszej parafii.

506 total views, 1 views today