OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.01.2019r. NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Pragniemy podziękować za już odbyte spotkania: za modlitwę, rozmowy oraz za złożone ofiary. W tym roku zebrane ofiary będą przeznaczone na rewitalizację terenu wokół naszej świątyni, czyli na wyłożenie kostki brukowej.

Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (14.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ulica Zacisze, ulica Kościelna i ulica Krótka – 1 ksiądz

Raszyn: ulica Grocholicka – 2 księży

Raszyn: ulica Zielona – 1 ksiądz

Wtorek (15.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Łąkowa – 2 księży

Raszyn: ul. Dobra, Wąska i Bliska – 1 ksiądz

Środa (16.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Jesienna – 2 księży

Raszyn: ul. Dolna – 2 księży

Czwartek (17.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Pruszkowska (cała) – 3 księży

Piątek (18.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Brzozowa, ul. Poprzeczna i ul. Lipowa – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Opaczewska i ul. Dworkowa – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Jaworskiego, ul. Jasna i ul. Prosta – 2 księży

Sobota (19.01.) od godziny 10:00:

Raszyn: ul. Słowikowskiego – 4 księży

Poniedziałek (21.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Żeromskiego – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Reymonta – 2 księży

Raszyn: ul. Różana – 1 ksiądz

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17:15.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy do obejrzenia Jasełek pt. „Sumienie Gimnazjalisty” o godzinie 11:10 w górnym kościele.
 3. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Po każdej Mszy świętej młodzież z naszej parafii zbiera dziś pieniądze do puszek dla dwójki chorych dzieci zamieszkujących na terenie naszej parafii – dla Julii i Jakuba, które potrzebują długotrwałej rehabilitacji. Pan Jezus powiedział w Ewangelii: „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych mnie uczyniliście”. Zachęcamy do otwarcia serc i wzięcia udziału w tej pięknej inicjatywie. „Wielkość człowieka polega na tym, że umie się dzielić z innymi”.
 4. Również w dniu dzisiejszym zapraszamy wszystkich wyjeżdzających na wyjazd zimowy do Wisły (rodziców wraz z dziećmi) na spotkanie organizacyjne o godzinie 19:00 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.
 5. W czwartek podczas wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 20:00 Krąg Domowego Kościoła poprowadzi modlitwę w intencjach osób uzależnionych. Intencje można składać do skrzyneczki pod chórem.
 6. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą wieczorną, podczas której będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i samorządu naszej Gminy. Po zakończeniu Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. O godzinie 16:00 spotykamy się na Mszy świętej. Po Mszy świętej odbędzie się konferencja dla rodziców w domu parafialnym, dzieci natomiast w tym czasie będą miały spotkanie w dolnym kościele.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy również na godzinę 17:00 na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Na Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 9. W niedzielę 27 stycznia 2019r. od godziny 14:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się spotkanie młodych „Panama w Warszawie” w łączności z trzydziestymi czwartymi Światowymi Dniami Młodzieży. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą obecną w tych dniach w Panamie. Konferencję wygłosi Ks. Abp. Grzegorz Ryś, całość poprowadzi raper i prezenter telewizyjny Michał „PAX” Bukowski. Podczas spotkania przewidziana jest Eucharystia, wspólne czuwanie przy ikonie Matki Bożej, uwielbienie, a także łączenie się na żywo z młodzieżą w Panamie. Młodych zainteresowanych uczestnictwem w tym spotkaniu zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 10. W tym tygodniu obchodzimy:

  W czwartek 17.01. – Wspomnienie św. Antoniego, Opata

  W sobotę 19.01. – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa

 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 12. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

320 total views, 1 views today