Ogłoszenia parafialne – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim, 2.01.2022

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy adorację Najświętszego sakramentu o godzinie 17:15.
 2. W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 10:00 w dolnym kościele.
 3. Również w czwartek po każdej Mszy będzie można u ministrantów nabyć poświęcone kredę i kadzidło, znaki pokazujące, że zapraszamy Pana Jezusa do naszego domu i rodziny. Złożone ofiary trafią na fundusz ministrancki. Bóg zapłać w ich imieniu.
 4. Papież Franciszek chce usłyszeć od całego Kościoła o tym, co dzieje się w lokalnych parafiach. On i biskupi chcieliby wiedzieć, co według poszczególnych osób powinniśmy robić, aby parafie byłby bardziej żywe. Sposób w jaki to zaproponował, to proces synodalny. Synod oznacza „podróżowanie razem” i polega na słuchaniu Ducha Świętego i siebie nawzajem, aby rozeznać drogę, którą zostaliśmy wezwani do wspólnego kroczenia. W ramach parafialnych konsultacji synodalnych została przygotowana anonimowa ankieta, która daje Państwu możliwość wypowiedzenia swojej opinii na temat różnych obszarów funkcjonowania naszej parafii. Zapraszamy wszystkich dorosłych parafian i osoby związane z parafią św. Szczepana w Raszynie do wypełnienia ankiety synodalnej. Można ją znaleźć na stronie parafii albo w wersji papierowej pobrać przy ołtarzu Matki Bożej. Wypełnione papierowe ankiety prosimy wrzucić do pudełka z napisem „Ankiety synodalne”, które także jest obok ołtarza Matki Bożej. Dziękujemy za każdą opinię, cieszymy się z osób, które przez udział w ankiecie wyrażają swoje zaangażowanie w życie parafii. Ankiety synodalne można składać do 6 stycznia.
 5. W tym roku wizyta duszpasterska (kolęda) będzie miała taką formę, jak w zeszłym roku. Można przyjść na Mszę świętą w intencji mieszkańców danej miejscowości lub okolicy albo zaprosić księdza do modlitwy w domu. Osoby, które pragną zaprosić księdza, prosimy o wrzucenie kartki z adresem, nazwiskiem oraz numerem telefonu do pudełka przy zegarze w prezbiterium. Można zapisać się także przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Kolędę rozpoczniemy w poniedziałek 10 stycznia. Prosimy o zgłoszenia do niedzieli 2 stycznia (maksymalnie do 6.01), żebyśmy mogli przygotować terminarz wizyt.
 6. W tym tygodniu czekają nas:
 • Pierwsza środa miesiąca: Zapraszamy członków kół żywego różańca na różaniec o 17.15 i Mszę Świętą z konferencją o 18.00
 • Pierwszy czwartek miesiąca. Z racji, że tego dnia jest uroczystość Objawienia Pańskiego i Msze według porządku niedzielnego, nie będzie cotygodniowej adoracji od godz. 19-21.00. Ze względu na obostrzenia, w tym roku nie będziemy organizować Orszaku Trzech Króli.
 • Pierwszy piątek miesiąca – przed południem księża pojadą z Komunią świętą do chorych. Spowiedź od 16:30. Dzieci zapraszamy na Mszę o 17:15 do dolnego kościoła, a dorosłych na Mszę o 18:00 i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego, w poniedziałek, 6.01
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 615 total views,  2 views today