OGŁOSZENIA PARAFIALNE – DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (08.03.2020r.)

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele Niedzielę Dzieła Pomocy Polskim misjonarzom w ramach misji Ad Gentes. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na rzecz misji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00.
 3. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

godzinie 16:30 –  z udziałem dzieci,

o godzinie 17:15 –  z udziałem dorosłych,

o godzinie 19:00 –  z udziałem młodzieży (szczególnie przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania).

Przypominamy, że za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Od dzisiejszej niedzieli są wystawione kosze na dary do paczek świątecznych dla osób z naszej parafii będących w trudnej sytuacji materialnej. Kosze znajdują się przy bocznym ołtarzu na starej części kościoła i przy figurze Matki Bożej w nowej części kościoła Prosimy o składanie produktów spożywczych o wydłużonym terminie ważności.
 2. Również od dzisiejszej niedzieli można zaopatrzyć się w świece Caritas na stół wielkanocny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na potrzeby Caritas Archidiecezji Warszawskiej i Caritas naszej Parafii.
 3. W dniu dzisiejszym Ksiądz Proboszcz zaprasza Radę Duszpasterską i Ekonomiczną na spotkanie o godzinie 19:00 na plebanii.
 4. Pragniemy przypomnieć, że trwają przygotowania do Beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. W związku z tym, zwracamy się do wszystkich parafian, którzy chcieliby wziąć udział w Beatyfikacji, która odbędzie się 7 czerwca na Placu Piłsudskiego w Warszawie, by od dzisiejszej niedzieli do 21 marca włącznie zapisywać się na listę uczestników Mszy Świętej Beatyfikacyjnej w niedzielę zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej w celu otrzymania karty wstępu. Karty wstępu są darmowe.
 5. W piątek 13 marca przypada siódma rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy szczególnie o następcy Świętego Piotra w naszych modlitwach.
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. O godzinie 16:00 spotykamy się na Mszy świętej. Po Mszy świętej odbędzie się konferencja dla rodziców w domu parafialnym, dzieci natomiast w tym czasie będą miały oddzielne spotkanie katechetyczne w dolnym kościele.
 2. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 3. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

 656 total views,  1 views today