OGŁOSZENIA PARAFIALNE DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020r.

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy o godzinie 17:15 na wieczorną modlitwę Kościoła czyli Nieszpory. Chwalmy wspólnie Pana Boga Psalmami.
 2. Wójt i Samorząd Gminy Raszyn oraz Centrum Kultury Raszyn zapraszają dziś na godzinę 15:00 do Parku w Raszynie na Dożynki Gminne, które rozpoczniemy Mszą Świętą polową, a zakończymy tradycyjnym obrzędem dożynkowym przygotowanym przez Centrum Kultury Raszyn. Z powodu pandemii program tegorocznych dożynek będzie ograniczony do wyżej wymienionych wydarzeń. Wejście do Parku od ul. Józefa Wybickiego.
 3. Jutro, w poniedziałek, zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18:00 dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na rozpoczęcie nowego roku szkolno – katechetycznego.
 4. We wtorek przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 5. Dyrektor szkoły Podstawowej w Raszynie zaprasza wszystkich swoich uczniów na inaugurację nowego roku szkolnego. Ze względu na panującą sytuację pandemiczną rodziców prosi o pozostanie w domach bądź oczekiwanie na swoje dzieci poza terenem szkoły. Wyjątek mogą stanowić rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I. Szczegółowy harmonogram uroczystości zamieszczony jest na stronie internetowej szkoły i w dzienniku Librus.
 6. Po okresie wakacyjnym, kancelaria parafialna wznawia swoją działalność w pełnym wymiarze. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:30 – 10:00 i 16:00 – 17:45 oraz w soboty w godzinach 8:30 – 10:00.
 7. Po wakacyjnej przerwie wznawiają swoją działalność wszystkie wspólnoty parafialne. W naszej parafii mamy wspólnoty: Ministranci: starsi i młodsi (odpowiedzialny: Ks. Grzegorz), Bielanki (odpowiedzialna s. Władysława), Schola dziecięca (odpowiedzialne: s. Władysława i p. Ewa Wijatkowska), Schola młodzieżowa (odpowiedzialna: s. Ewelina), Ruch Światło Życie (odpowiedzialny: Ks. Jakub), Duszpasterstwo Akademickie (odpowiedzialny Ks. Jakub i Ks. Grzegorz), Formacja bierzmowanych (odpowiedzialny: Ks. Michał), Neokatechumenat (odpowiedzialny: Ks. Proboszcz), Odnowa w Duchu Świętym (odpowiedzialny Ks. Michał) Kościół Domowy (odpowiedzialny: Ks. Jakub), Koła Żywego Różańca (odpowiedzialny: Ks. Proboszcz), Apostolstwo Dobrej Śmierci (odpowiedzialny: Ks. Stanisław), Apostolstwo Cudownego Medalika (odpowiedzialny: Ks. Stanisław), Rada duszpasterska i ekonomiczna (odpowiedzialny: ks. Proboszcz), parafialny zespół Caritas (odpowiedzialny: Ks. Stanisław). Chór Effatha (odpowiedzialni: Państwo Paweł i Oliwia Kaczyńscy)  
 1. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godzinie 17:15 na wspólny różaniec w górnym kościele. Następnie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Konferencja będzie miała miejsce w czasie Mszy świętej.
 2. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy o godzinie 17:00 na Godzinę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej a także będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 również będziemy modlić się w intencji powołanych i z prośbą o nowe powołania.
 3. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych w godzinach przedpołudniowych. Po południu spowiedź od godziny16:30. Na godzinę 17:15 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę święta do dolnego kościoła. Zapraszamy również na Mszę świętą o godzinie 18:00.
 4. Zapraszamy młodzież od 8 klasy Szkoły Podstawowej do 3 klasy liceum na spotkanie organizacyjne Trzeba Siać w najbliższy piątek o godzinie 19:00 do domu parafialnego. Podczas spotkania zostanie podany szczegółowy plan pracy w tym roku.
 5. W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy zatem o godzinę 7:30 na wspólną modlitwę Godzinkami ku czci NMP. Następnie zapraszamy na Mszę Świętą, a po Mszy Świętej na nabożeństwo pierwszo sobotnie.
 1. Zapraszamy dzieci od 3 do 7 klasy Szkoły Podstawowej i ich rodziców na spotkanie informacyjno – organizacyjne tegorocznej działalności wspólnoty Trzeba Siać Junior. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00 w domu parafialnym.
 2. Zapraszamy ministrantów razem z rodzicami oraz lektorów na pierwsze spotkanie po wakacjach. Zapraszamy również chłopców chętnych do dołączenia do służby liturgicznej i ich rodziców. Spotkanie odbędzie się w sobotę o 11:00 w domu parafialnym.
 3. Od przyszłej niedzieli wracamy do regularnego porządku celebracji Mszy Świętej Niedzielnej. Przypominamy, że w naszej świątyni gromadzimy się na Eucharystii niedzielnej o godzinie: 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (w dolnym kościele – Msza święta z udziałem dzieci przedszkolnych i z klas zerówkowych), 11:30 (Msza święta z udziałem dzieci klas szkoły podstawowej) , 13:00, 18:00 (Msza święta z udziałem młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania) i 20:30. Uczestnicząc w Mszy Świętej pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną.
 1. Od poniedziałku 7 września rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję kursu przygotowującego do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:00 w domu parafialnym. Przypominamy, że jednym z warunków zawarcia sakramentu małżeństwa, jest właśnie ukończenie kursu przedmałżeńskiego.
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W czwartek 03.09. – Wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 

 

 1,213 total views,  2 views today