OGŁOSZENIA PARAFIALNE – DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA (16.08.2020r.)

 1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II o godzinie 17:15.
 2. Dziś, w odpowiedzi na Apel Papieża Franciszka, po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na pomoc ofiarom eksplozji w Bejrucie w Libanie. Czwartego sierpnia stolicą Libanu, Bejrutem, wstrząsnęła potężna eksplozja, która zrujnowała znaczną część miasta. Szacuje się, że w wyniku tej tragedii 170 osób straciło życie, ponad 6 tysięcy ludzi jest rannych, a około 300 tysięcy osób straciło dach nad głową. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję pomocy potrzebującym.
 1. Najbardziej ucierpiały ubogie dzielnice miasta, które położonej są w pobliżu portu w Bejrucie, gdzie doszło do wybuchu.
 2. W środę zapraszamy na Mszę świętą wieczorną, podczas której będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i samorządu naszej Gminy za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Na zakończenie Mszy Świętej otrzymamy błogosławieństwo relikwiami kapłana – męczennika.
 3. W czwartek zapraszamy na godzinę 17:00 na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Na Mszy Świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 4. Odbiór Strojów Komunijnych będzie miał miejsce 20 sierpnia w czwartek o godzinie 18:00 w domu parafialnym.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 17.08. – Wspomnienie Świętego Jacka, Kapłana
 • W czwartek 20.08. – Wspomnienie Świętego Bernarda, Opata i Doktora Kościoła
 • W piątek 21.08. – Wspomnienie Świętego Piusa X, Papieża
 • W sobotę 22.08. – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej. Życzymy, by okres wakacji był dla Was czasem wypoczynku i okazją do uwielbienia Boga za dzieło stworzenia. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej. Wszystkim wyjeżdzającym życzymy Błogosławionego wypoczynku.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 542 total views,  2 views today