OGŁOSZENIA PARAFIALNE – DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA (20.09.2020r.)

 1. Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną w czasie Mszy Świętej oraz Spowiedzi Świętej.
 2. Zapraszamy na pielgrzymkę rowerową „Dookoła Archidiecezji Warszawskiej” z okazji 100 rocznicy Cudu nad Wisłą. Do wyboru trasa od 20 do 120 km. Zapisy i informacje u ks. Grzegorza oraz na stronie internetowej parafii.
 3. W sobotę zapraszamy Apostolat Maryjny Cudownego Medalika na godzinę 10:00 do dolnego kościoła na Mszę świętą i spotkanie formacyjne.
 4. W przyszłą niedzielę 27 września oraz w poniedziałek 28 września będziemy przeżywali w naszej parafii Wizytację Kanoniczną. Naszą Parafię w tych dwóch dniach nawiedzi J.E. Ks. Bp. Michał Janocha, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej. Plan wizytacji przedstawia się następująco:

NIEDZIELA 27 WRZEŚNIA

 • 8.30 – liturgiczne powitanie Ks. Biskupa w drzwiach świątyni i wejście do kościoła

– modlitwa przed Najśw. Sakramentem za wstawiennictwem patrona parafii

– powitanie przez Ks. Proboszcza i krótkie sprawozdanie

 • 11.30 – Msza św. z udziałem dzieci ze szkoły podstawowej

Po Mszy św. spotkanie ze wspólnotami dziecięcymi w dolnym kościele: Liturgiczna Służba Ołtarza, Schola dziecięca, Bielanki, Trzeba siać! Junior, Trzeba siać!

 • 13.00 – powitanie przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej
 • 16.00 – spotkanie i złożenie sprawozdań wspólnot parafialnych dorosłych i młodzieżowych (w górnym kościele): Rada Duszpasterska i Ekonomiczna, Koło Żywego Różańca, Droga Neokatechumenalna, Ruch Światło- Życie: Oaza oraz Domowy Kościół, Odnowa w Duchu Św., Duszpasterstwo Akademickie Młodych św. Szczepana, Krąg Biblijny, Schola Effatha, Poradnia Życia Rodzinnego, Parafialny Oddział Caritas, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, Apostolstwo Maryjne Cudownego Medalika, Apostolstwo Matki Bożej Dobrej Śmierci
 • 18.00 – Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania
 • 20.30 – Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania

PONIEDZIAŁEK 28 WRZEŚNIA

 • 12.30 – nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych (zapraszamy do wspólnej modlitwy na cmentarzu wszystkich parafian)
 1. Młodzież Licealna, która w zeszłym roku przygotowywała się do Sakramentu Bierzmowania oraz grupa dorosłych, przyjmie ten sakrament w dwóch grupach z rąk J.E. Ks. Bp. Michała Janochy w przyszłą niedzielę 27 września na Mszach Świętych o godzinie 18:00 i 20:30. W związku z Uroczystością Sakramentu Bierzmowania zapraszamy Kandydatów wraz ze Świadkami na Próby oraz Liturgię Pokutną przed Uroczystością:
 • We wtorek 22 września o godzinie 19:00 w Górnym Kościele – próba dla uczniów, którzy ukończyli Szkołę Podstawową.
 • W środę 23 września o godzinie 19:00 w Górnym Kościele  – próba dla uczniów, którzy ukończyli Gimnazjum.
 • W piątek 25 września o godzinie 19:00 w Górnym Kościele – Liturgia Pokutna i Próba dla uczniów oraz ich świadków, którzy ukończyli Szkołę Podstawową.
 • W sobotę 26 września o godzinie 9:00 w Górnym Kościele – Liturgia Pokutna i Próba dla uczniów oraz ich świadków, którzy ukończyli Gimnazjum.
 1. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci klas III do Sakramentów Pokuty i Eucharystii, do których przystąpią w maju 2021 roku. Prosimy rodziców o wypełnienie i złożenie deklaracji, zgłaszając tym samym swoje dziecko do I Komunii Świętej w naszej parafii. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Raszynie otrzymają deklaracje od Siostry w szkole. Osoby uczęszczające do innych szkół mogą deklaracje otrzymać w zakrystii, a uzupełnione i podpisane oddajemy również w zakrystii lub Siostrze Władysławie do 1 października b.r. Pierwsze (organizacyjne) spotkanie odbędzie się 7 października i wtedy dzieci otrzymają poświęcone różańce.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 21.09. – Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
 • W środę 23.09. – Wspomnienie Świętego Ojca Pio, Kapłana
 • W piątek 25.09. – Wspomnienie Błogosławionego Władysława z Gielniowa, Kapłana,
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 

 678 total views,  2 views today