OGŁOSZENIA PARAFIALNE – DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA (04.10.2020r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:15.
 2. Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną w czasie Mszy Świętej oraz Spowiedzi Świętej.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Jest to miesiąc w którym cały Kościół szczególnie zwraca się do Jezusa Chrystusa przez wstawiennictwo Jego Matki Maryi w modlitwie różańcowej. Wszystkich parafian zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej. W naszym kościele różaniec będzie odmawiany codziennie o godzinie 17:15. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do prowadzenia modlitwy różańcowej szczególnie we wtorki, czwartki i piątki.

Za odmówienie jednej części różańca (5 tajemnic) w kościele lub kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej czy w pobożnym stowarzyszeniu wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić przy tym następujące warunki:

– pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły;

– z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic;

– przy odmawianiu publicznym tajemnice zapowiadać zgodnie z zatwierdzoną praktyką miejscową. W odmawianiu prywatnym wystarczy połączyć rozważanie tajemnic z modlitwą ustną.                                                                               

 1. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godzinie 17:15 na wspólny różaniec w górnym kościele. Następnie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Konferencja będzie miała miejsce w czasie Mszy świętej.
 2. Młodzieżowa Adoracja Czwartkowa to spotkanie z żywym Bogiem przez Słowo Boże, śpiew i rozważanie. Zapraszamy na wspólną modlitwę w czwartek o 19.30.
 3. W piątek zapraszamy na godzinę 17:00 Apostolat Dusz Czyśćcowych i Apostolat Dobrej Śmierci na nabożeństwo Adoracyjne i konferencję w dolnym kościele.
 4. W sobotę na godzinę 10:00 zapraszamy parafialny zespół Caritas do dolnego kościoła na Mszę świętą i spotkanie organizacyjne.
 5. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci klas III do Sakramentów Pokuty i Eucharystii, do których przystąpią w maju 2021 roku. Zapraszamy dzieci i rodziców w najbliższą środę 7 października na Mszę Świętą o godzinie 18:00, a następnie dzieci otrzymają poświęcone różańce.
 6. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 05.10. – Wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej, Dziewicy
 • W środę 07.10. – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 204 total views,  2 views today