OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU (01.12.2019r.)

 1. Od dzisiejszej Niedzieli wchodzimy w nowy rok liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Msze Święte Roratnie w naszej parafii będą odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy do licznego udziału w roratach.
 2. Również od dzisiejszej niedzieli przed kościołem można zaopatrzyć się w świece CARITAS na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby CARITAS diecezjalnego i parafialnego.
 3. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:15.
 4. Od najbliższego tygodnia można będzie składać dary i ofiary na paczki świąteczne dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Kosze będą wystawione przy bocznym ołtarzu. Szczególnie prosimy o składanie produktów spożywczych o wydłużonym terminie ważności. Z góry składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać za hojność serc.
 5. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godzinie 17:00 na wspólny różaniec w intencji zmarłych w górnym kościele. Następnie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Konferencja będzie miała miejsce w czasie Mszy świętej.
 6. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy o godzinie 17:00 na Godzinę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej a także będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a następnie na Mszę świętą.
 7. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych w godzinach przedpołudniowych. Po południu spowiedź od godz. 16:30. Zapraszamy również na Mszę świętą o godzinie 18:00.
 8. W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy zatem o godzinę 7:30 na wspólną modlitwę Godzinkami ku czci NMP. Następnie zapraszamy na Mszę św., a po Mszy Świętej na nabożeństwo pierwszo sobotnie.
 9. Również w sobotę na godzinę 11:00 do domu parafialnego zapraszamy dzieci na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Rodzice tych dzieci, które nie należą do żadnej wspólnoty czy grupy parafialnej, a chciałyby wziąć udział w zabawie Mikołajkowej mogą dziś zapisać swoje dziecko po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę na mocy dyspensy Stolicy Apostolskiej z dnia 9 kwietnia 2013 roku będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia na Mszę świętą o godzinie11:30 zapraszamy dzieci, przygotowujące do I Komunii św. wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. będą poświęcone Cudowne Medaliki, które następnie rodzice przekażą swoim dzieciom.
 11. Zgodnie ze zwyczajem lat ubiegłych Pan Organista roznosi poświęcone opłatki na stół wigilijny. W rozpoczynającym się tygodniu odwiedzi:

Poniedziałek 02.12.

Rano: ul. Al. Krakowska od Młynarskiej do Okęcia

Po południu: ul. Lotnicza

Wtorek 03.12.

Rano: ul. Emaliowa

Po południu: ul. Sasanki, ul. Polna

Środa 04.12.

Po południu: ul. Graniczna, ul. Pastelowa,

Czwartek 05.12.

Po południu: ul.: Słoneczna, ul. Nadrzeczna

Piątek 06.12.

Po południu: ul.: Sokolnickiego, ul. Poniatowskiego, ul. Mickiewicza

Z przyczyn niezależnych plan ten może ulec zmianie.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • We wtorek 03.12. – Wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego, Kapłana
 • W sobotę 07.12. – Wspomnienie Świętego Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej oraz biuletyn parafialny.

 845 total views,  2 views today