OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU (02.12.2018r.)

 1. Od dzisiejszej Niedzieli wchodzimy w nowy rok liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Msze Święte Roratnie w naszej parafii będą odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy do licznego udziału w roratach.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo Eucharystyczne o godzinie 17:15.
 3. Od dzisiejszej Niedzieli przed kościołem możemy zaopatrzyć się w świece Caritas na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą wsparciem dzieł miłosierdzia w Archidiecezji Warszawskiej i w naszej parafii.
 4. Pragniemy przypomnieć o wystawionych koszach przy bocznym ołtarzu. Szczególnie prosimy o składanie produktów spożywczych o wydłużonym terminie ważności. Z góry składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać za hojność serc.
 5. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godzinie 17:15 na wspólny różaniec w górnym kościele. Następnie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Konferencja będzie miała miejsce w czasie Mszy świętej. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy w październiku zapisali się do „Róży”, która modli się za dzieci.
 6. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy o godzinie 17:00 na Godzinę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej a także będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 również będziemy modlić się w intencji powołanych i z prośbą o nowe powołania. Po Mszy świętej wieczornej cotygodniowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godziny 21:00.W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 1. Z racji pierwszego piątku miesiąca kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych w godzinach przedpołudniowych. Po południu spowiedź w kościele od godz. 16:30. Na godzinę 17:15 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę święta do dolnego kościoła. Zapraszamy również na Mszę świętą o godzinie 18:00.
 2. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w naszej świątyni będą celebrowane Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 10:00 i 18:00. Na Mszę świętą o godzinie18:00 zapraszamy dzieci, przygotowujące do I Komunii św. wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. będą poświęcone Cudowne Medaliki, które następnie rodzice przekażą swoim dzieciom. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W sobotę po Mszy św. o godzinie 10:00 zapraszamy parafialny zespół Caritas do dolnego kościoła na konferencję formacyjną.
 4. Zgodnie ze zwyczajem lat ubiegłych Pan Organista roznosi poświęcone  opłatki na stół wigilijny. W rozpoczynającym się tygodniu odwiedzi:

Poniedziałek 3.12.

Rano: ul. Aleja Krakowska (od ul. Młynarskiej do Okęcia)

Po południu: ul. Lotnicza

Wtorek 4.12

Rano: ul. Emaliowa

Po południu: ul. Sasanki

Środa 5.12

Po południu: ul. Graniczna i ul. Pastelowa

Czwartek 6.12

Po południu: ul. Słoneczna i ul. Nadrzeczna

Piątek 7.12

Po południu: ul. Sokolnickiego, ul. Poniatowskiego i ul. Mickiewicza

Z przyczyn niezależnych plan ten może ulec zmianie

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W Poniedziałek 3.12. – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana
 • W Piątek 7.12. – Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
 • W Sobotę 8.12. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

 

817 total views, 1 views today