Ogłoszenia parafialne – I niedziela Adwentu, 28.11.2021

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii. Szczególne podziękowania dla tych, którzy dokonali przelewu bezpośrednio na konto parafialne z przeznaczeniem na renowację bocznych ołtarzy.
 2. Od dzisiejszej Niedzieli wchodzimy w nowy rok liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Msze Święte Roratnie w naszej parafii będą odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy do licznego udziału w roratach. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki rozprowadzają siostry. Można je nabyć w zakrystii i kancelarii.
 3. Zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:15.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się dziś w domu parafialnym o 16:00. Zapraszamy osoby w każdym wieku, które chcą pogłębić znajomość Pisma Świętego i modlić się Słowem Bożym. Tematem najbliższych spotkań jest starotestamentalny Pięcioksiąg.
 5. Również dziś zapraszamy ósmoklasistów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na Mszę świętą o 18:00 i na spotkanie po Mszy o godz. 19:00.
 6. Papież Franciszek kilka tygodni temu rozpoczął Synod w Kościele powszechnym. Prace synodalne zostały podzielone na etapy. Obecnie trwa etap prac parafialnych. W związku z tym, zapraszamy radę parafialną, przedstawicieli wspólnot działających przy parafii oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro Kościoła. Spotkanie w najbliższy piątek o godzinie 19:00 w domu parafialnym. Spotkanie ma charakter otwarty.
 7. W tym tygodniu czekają nas:
 • I środa miesiąca – różaniec o godz. 17:15. O 18:00 nowenna i Msza święta z konferencją dla członków kół Żywego Różańca.
 • I czwartek miesiąca – od 17:00 Godzina Święta. O 18:00 Msza święta za powołanych i o powołania, a o 19:00 modlitwa w tej intencji prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
 • I piątek miesiąca – przed południem księża pojadą z Komunią świętą do chorych. Spowiedź od 16:30. Dzieci zapraszamy na Mszę o 17:15 do dolnego kościoła, a dorosłych na Mszę o 18:00 i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 • I sobota miesiąca – Godzinki ku czci NMP o 7:30, o 8:00 Msza święta, a następnie nabożeństwo pierwszo­sobotnie.
 1. W tym tygodniu:
 • 30.11 wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła
 • 3.12 piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 438 total views,  2 views today