Ogłoszenia parafialne – I niedziela Wielkiego Postu, 6.03.2022

  1. Serdecznie dziękujemy za pomoc dla Ukrainy. Dziękujemy za hojne ofiary. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy w swoich domach. Dziękujemy za wszelką pomoc materialną i okazywane serce.

Informujemy też, że w ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terenie naszej gminy Centrum Sportu Raszyn przy ul. Sportowej 30 prowadzi zbiórkę darów. Można je przynosić codziennie od 8:00 do 21:00. Obecnie najbardziej potrzebne są: środki higieny i czystości dla kobiet i dzieci; pampersy i mokre chusteczki dla najmłodszych; podstawowe środki medyczne (witaminy, leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, na kaszel i przeziębienie dla dorosłych i dzieci); żywność sucha, konserwy, gotowe dania w słoikach; woda; soczki w kartonach dla dzieci. Wolontariusze na bieżąco przekazują potrzebującym niezbędną pomoc. Dziękujemy również za tę formę pomocy.

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pomagających dobrze przeżyć rozpoczęty niedawno Wielki Post. W piątki zapraszamy na drogę krzyżową: o 16:30 z rozważaniami dla dzieci, o 17:15 dla młodzieży i dorosłych oraz o 19:00 z rozważaniami dla młodzieży i dorosłych przygotowanymi przez członków wspólnot z naszej parafii. W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o 17:00.
  2. Trwają katechezy zwiastowania prowadzone przez wspólnotę Drogi Neokatechumenalnej. Serdecznie zapraszamy we wtorki i czwartki o 20:00 do dolnego kościoła.
  3. Za tydzień zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Dorosłych 35+. Tematem będzie: Katolik wobec wojny. Zapraszamy wszystkich na otwarte, dyskusyjne spotkanie w przyszłą niedzielę o 19:00 w domu parafialnym.
  4. Od przyszłej niedzieli parafialna Caritas wystawi w kościele kosze na artykuły spożywcze, którymi możemy wesprzeć potrzebujących parafian.
  5. Od przyszłej niedzieli, po długiej przerwie związanej z pandemią chcemy otworzyć naszą parafialną kawiarenkę. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia „Kawałka Nieba”. Kawiarenka parafialna będzie otwarta w każdą niedzielę od 9:00 do 13:00 i od 18:00 do 21:00.
  6. W tym tygodniu czeka nas:
  • MAC, czyli Młodzieżowa Adoracja Czwartkowa. Członkowie Duszpasterstwa Młodych zapraszają na wspólną modlitwę w czwartek od 20:00 w ramach cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
  2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 325 total views,  2 views today