OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU (06.12.2020r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy drugą grupę dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godzinie 16:00. Podczas Mszy Świętej będą poświęcone Cudowne Medaliki, które następnie rodzice przekażą swoim dzieciom.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:15.
 3. Pamiętajmy o maseczkach, dezynfekcji i dystansie w kościele.
 4. Zachęcamy do bezpiecznego korzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia. Kapłan jest w konfesjonale codziennie w godzinach 8:00 – 9:00 oraz 17:00 – 19:00. Zapraszamy do skorzystania z tego sakramentu i nieodkładania spowiedzi przedświątecznej na ostatni moment.
 5. Przypominamy, że można składać dary i ofiary na paczki świąteczne dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Kosze są wystawione przy bocznym ołtarzu. Szczególnie prosimy o składanie produktów spożywczych o wydłużonym terminie ważności. Z góry składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać za hojność serc.
 6. We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w naszej świątyni będą celebrowane Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 10:00 i 18:00. Zapraszamy i zachęcamy do udziału we Mszy Świętej w kościele.
 7. Adopcja duchowa to 9-miesięczna modlitwa w intencji dziecka poczętego zagrożonego śmiercią w łonie matki. Zapraszamy naszych parafian do włączenia się w duchową adopcję – wspólne rozpoczęcie w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, we wtorek, po Mszach o 10.00 i 18.00.
 8. Do świąt najlepiej przygotować się z Jubilatem – zapraszamy na spotkanie z żywym Bogiem, Młodzieżową Adorację Czwartkową. W czwartek o 19.30 jest okazja, żeby razem się modlić, śpiewać, słuchać słowa Pana Boga.
 9. W piątek na godzinę 17:00 zapraszamy Apostolat Dusz Czyśćcowych oraz Apostolat Dobrej Śmierci na nabożeństwo Adoracyjne i konferencję w górnym kościele.
 10. W sobotę na godzinę 10:00 zapraszamy parafialny zespół Caritas do dolnego kościoła na Mszę świętą i spotkanie organizacyjne.
 11. Wspólnota ,,Trzeba Siać Junior” zaprasza na wspólne oczekiwanie online na Boże Narodzenie. Codziennie filmiki, zadania i posty z przesłaniem. Wszystko będzie umieszczane na fanpejdżu Trzeba Siać i facebooku naszej parafii. Więcej informacji u ks. Jakuba.
 12. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe. Wygłosi je J.E. Ks. Bp. Wojciech Osial, Biskup Pomocniczy Diecezji Łowickiej. Plan Rekolekcji Przedstawia się następująco:
 • NIEDZIELA 13.12. – NAUKA REKOLEKCYJAN PODCZAS KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ
 • PONIEDZIAŁEK 14.12. – NAUKA REKOLEKCYJNA PODCZS MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE: 6:30, 8:00, 10:00, 16:30, 18:00 i 19:30.
 • WTOREK 15.12. – NAUKA REKOLEKCYJNA PODCZS MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE: 6:30, 8:00, 10:00, 16:30, 18:00 i 19:30.

 

Już dziś zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu, by móc wziąć udział w rekolekcjach. W czasie rekolekcji spowiadać będziemy tylko my, księża posługujący w naszej parafii, dlatego też zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania już na początku Adwentu.  Serdecznie zapraszamy.

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy uczniów klas pierwszych szkół średnich, którzy w ubiegłym roku rozpoczęli przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania na Mszę Świętą o godzinie 18:00, a następnie na spotkanie formacyjne w górnym kościele.
 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy w ostatnim czasie składali ofiary tu w świątyni oraz wpłacali ofiary na konto parafialne celem utrzymania naszej parafii. Bóg Zapłać.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 07.12. – Wspomnienie Świętego Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
 1. W Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 117 total views,  3 views today