OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU (09.12.2018r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:15.
 2. Dziś również przed kościołem możemy zaopatrzyć się w świece Caritas na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą wsparciem dzieł miłosierdzia w Archidiecezji Warszawskiej i w naszej parafii.
 3. Pragniemy przypomnieć o wystawionych koszach przy bocznym ołtarzu na starej części kościoła i przy figurze Matki Bożej w nowej części kościoła. Szczególnie prosimy o składanie do nich produktów spożywczych o wydłużonym terminie ważności. Z góry składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać za hojność serc.
 4. W dniu dzisiejszym młodzież z naszej parafii rozprowadza pierniki i ozdoby świąteczne. Zebrane ofiary będą wsparciem wyjazdów wakacyjnych organizowanych przez naszą parafię. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać za otwartość i hojność serc.
 5. W kawiarence parafialnej są do nabycia stroiki Bożonarodzeniowe przygotowane przez naszych parafian.
 6. W najbliższy piątek, tj. 14 grudnia od godziny 9:00 kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób chorych, które będą chciały skorzystać z tej posługi można zgłaszać dziś po każdej Mszy św. w zakrystii a także do środy włącznie w kancelarii parafialnej.
 7. W niedzielę 16 grudnia rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi Ks. Prałat Tadeusz Bożełko, były wikariusz naszej parafii. Rekolekcje potrwają do wtorku a oto ich plan:
 • Niedziela (16.12): Msza św. z nauką rekolekcyjną na każdej Mszy świętej.
 • Poniedziałek i Wtorek (17.12. i 18.12.) Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8:00, 10:00,               16:30 (z udziałem dzieci), 18:00 i 19:30.

Spowiedź w czasie rekolekcji:

W poniedziałek i wtorek – od godz. 7:30 do 11:00

i od godz. 16:00 do 20:00.

W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. roratnich rano z udziałem dzieci. Wszystkie dzieci zapraszamy w te dni na Msze św. o godz. 16:30 ze specjalną dla nich nauką rekolekcyjną.

 1. W przyszłą niedzielę przed kościołem ministranci będą rozprowadzali poświęcone sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary.
 2. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 17:00 do górnego kościoła młodzież z klas I szkół średnich, trzecich klas gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na wieczór uwielbienia zatytułowany „Czekając na Mesjasza”. Będzie to nasza wspólna modlitwa, która pomoże nam przygotować się na przyjście Chrystusa w Święta Jego Narodzenia do każdego z nas. Następnie zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18:00. Natomiast w poniedziałek 17 grudnia zapraszamy młodzież na godzinę 17:30 również do górnego kościoła na wspólny rachunek sumienia, który pomoże nam przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania. Oczyścimy nasze serca, by Bóg mógł w nich zamieszkać. Następnie zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18:00. Obecność obowiązkowa.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich, którzy zapisali się na wyjazd zimowy do Wisły na spotkanie organizacyjne o godzinie 19:00 w domu parafialnym. Podczas spotkania będzie możliwość wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł.
 4. Pan Organista w dalszym ciągu roznosi poświęcone opłatki na stół wigilijny. W rozpoczynającym się tygodniu odwiedzi:

Poniedziałek 10.12.

Rano: ul. Gidzińskiego i ul. Kolumba

Po południu: ul. Mieszka I i ul. Chrobrego

Wtorek 11.12.

Rano: ul. Aksamitna i ul. Dzwonkowa

Po południu: ul. Szkolna i ul. Sportowa

Środa 12.12.

Po południu: ul. Mokra i ul. Kościuszki

Czwartek 13.12.

Po południu: ul. Aleja Krakowska (od kościoła do ul. Młynarskiej)

Piątek 14.12.

Po południu: ul. Młynarska, ul. Wschodnia i ul. Stadionowa

Z przyczyn niezależnych plan ten może ulec zmianie

W dniu dzisiejszym po Mszach świętych opłatek można otrzymać w dolnym kościele, a w ciągu tygodnia w zakrystii.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W Czwartek 13.12. – Wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
 • W Piątek 14.12. – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

 

235 total views, 1 views today