OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU 4.12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU 4.12.2022

 1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne na godzinę 17:15.
 2. Dziś w kościele po Mszy świętej o godz. 18:00 spotkanie kandydatów pierwszego roku przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 3. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o 6:30, 8:00 i 18:00. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę o 18:00. Po Mszy dzieci otrzymają poświęcone medaliki Matki Bożej Niepokalanej. Po Mszy zapraszamy też chętnych parafian do podjęcia adopcji duchowej dziecka poczętego.
 4. Duszpasterstwo Młodych św. Szczepana zaprasza na MAC, czyli Młodzieżową Adorację Czwartkową. Będziemy razem uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czwartek o 20:00.
 5. Zapraszamy na otwarte spotkanie Wspólnoty Dorosłych. Naszym gościem będzie ks. prof. Marek Starowieyski, tłumacz apokryfów, który opowie, czym są i jak je dobrze zrozumieć. Spotkanie będzie w przyszłą niedzielę o 19:00 w domu parafialnym.
 6. Przy bocznych ołtarzach wystawione są kosze Caritas. Paczki świąteczne trafią do rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Aby ułatwić wybór produktów, przy koszach znajdują się kartki z przykładowymi listami zakupów. Zachęcamy do włączenia się w świąteczną jałmużnę.
 7. W poświęcone opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się u sióstr w kancelarii bądź w zakrystii.
 8. Duszpasterstwo Młodych św. Szczepana zaprasza na weekend skupienia w dniach 10-11 grudnia w Konstancinie. Wyjazd jest przeznaczony dla członków Wspólnoty oraz osób w wieku 18-30 lat zainteresowanych dołączeniem do niej. Zgłoszenia i szczegóły u ks. Grzegorza.
 9. Organizujemy wyjazd rekolekcyjno-narciarski do Wisły dla osób zaangażowanych w życie naszej parafii oraz członków grup parafialnych. Zapraszamy na spotkanie informacyjne w sobotę 9 grudnia o 19:00 do domu parafialnego. Wyjazd planujemy na drugi tydzień ferii zimowych, od 18 do 25 lutego. Szczegóły i możliwość zapisów u ks. Mateusza.
 • Chcemy zaproponować bezpłatne porady prawne dla tych parafian, których nie stać na prawnika. Pan Tomasz Pałasz, radca prawny, nasz parafianin będzie dostępny każdego miesiąca w I i III niedzielę w godzinach od 11:00 do 13:00 w salce przy kawiarence w domu parafialnym.
 • Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej parafialnej kawiarenki „Kawałek Nieba”. Zapraszamy od 9:00 do 14:00. To dobre miejsce do wspólnego spotkania się i rozmowy. Dziś z okazji nadchodzących Mikołajek, wspólnota Domowego Kościoła przygotowała dla najmłodszych pewną niespodziankę…
 • Informujemy o terminie rekolekcji parafialnych. Rekolekcje odbędą się w dniach 18, 19 i 20 grudnia (niedziela, poniedziałek i wtorek).
 • W tym tygodniu czekają nas:
 • I środa miesiąca: różaniec o 17.15. O 18.00 nowenna i Msza święta z konferencją, zapraszamy członków kół Żywego Różańca.
 • W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
 • w czwartek: uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
 • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 418 total views,  3 views today