Ogłoszenia parafialne – II niedziela Adwentu, 5.12.2021

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii. Szczególne podziękowania dla tych, którzy dokonali przelewu na konto parafialne z przeznaczeniem na renowację bocznych ołtarzy bądź bezpośrednio przekazali ofiarę.
 2. Dziś o 17:15 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne.
 3. Zawiązała się wspólnota „35+” dla osób powyżej 35. roku życia. Po dwóch spotkaniach tematycznych i adoracji zapraszamy na spotkanie w sprawie nadania kształtu wspólnocie – ustalenie terminów i tematów spotkań, ich formy. W przyszłą niedzielę zapraszamy na o 19:00 do domu parafialnego.
 4. Od dzisiaj można składać do koszy przy bocznym ołtarzu dary i ofiary na paczki świąteczne dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w świąteczną jałmużnę w formie zaproponowanej przez młodzież z naszej parafii – wylosowanie kartki z listą produktów, które przydadzą się naszym uboższym siostrom i braciom.
 5. W zakrystii i kancelarii można już nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 6. Zapraszamy na Msze roratnie od poniedziałku do soboty o 6:30. Zachęcamy również do przedświątecznej spowiedzi. W sobotę 18 grudnia będziemy przeżywali dzień skupienia, który pomoże przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Poprowadzi go prof. Krzysztof Siwek, znakomity biblista i duszpasterz. Dorosłych zapraszamy na konferencje o 10:00 albo o 14:00, a młodzież o 12:00 albo o 16:00.
 7. W środę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o 6:30, 8:00 i 18:00. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę o 18:00. Po Mszy dzieci otrzymają poświęcone medaliki Matki Bożej Niepokalanej. Po Mszy zapraszamy też chętnych parafian do podjęcia adopcji duchowej dziecka poczętego.
 8. Za tydzień po Mszach ministranci i lektorzy będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary trafią na fundusz ministrancki, na dofinansowanie ich wyjazdów i atrakcji. Bóg zapłać w ich imieniu.
 9. Kolejne spotkanie synodalne odbędzie się w piątek 17 grudnia o 19:00 w domu parafialnym. Temat spotkania: Jak doświadczam Boga w Kościele? Spotkanie jest otwarte – zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się podzielić swoim doświadczeniem.
 10. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej zaprasza młodzież klas 8 szkół podstawowych i wszystkich klas szkół średnich na rekolekcje „Oaza Ewangelizacji”, które odbędą się w drugi tydzień ferii zimowych, 07-13.02 w Laskach. Dziś rozpoczynają się zapisy. Link do formularza na stronie parafii i na Facebooku.
 11. W tym tygodniu czeka nas:
 • MAC – Młodzieżowa Adoracja Czwartkowa. Członkowie Duszpasterstwa Młodych św. Szczepana zapraszają na wspólną modlitwę w czwartek o 19:30.
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • 7.12, wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
 • 8.12, środa – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 425 total views,  1 views today