OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ADWENTU – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 09.12.2019r.

 1. W dniu dzisiejszym na mocy dyspensy Stolicy Apostolskiej z dnia 9 kwietnia 2013 roku obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę świętą o godzinie11:30 dzieci przygotowujące do I Komunii św. wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. będą poświęcone Cudowne Medaliki, które następnie rodzice przekażą swoim dzieciom.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:15.
 3. Pragniemy przypomnieć, że Msze Święte Roratnie w naszej parafii są odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy do licznego udziału w roratach.
 4. W dniu dzisiejszym przed kościołem można zaopatrzyć się w świece CARITAS na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby CARITAS diecezjalnego i parafialnego.
 5. Możemy składać dary i ofiary na paczki świąteczne dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Kosze są wystawione przy bocznym ołtarzu. Szczególnie prosimy o składanie produktów spożywczych o wydłużonym terminie ważności. Z góry składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać za hojność serc.
 6. W piątek na godzinę 17:00 do górnego kościoła zapraszamy Apostolat Dobrej Śmierci i Dusz Czyśćcowych na nabożeństwo adoracyjne i konferencję.
 7. W sobotę zapraszamy na godzinę 10:00 do dolnego kościoła parafialny zespół Caritas na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. O godzinie 16:00 spotykamy się na Mszy świętej. Po Mszy świętej odbędzie się konferencja dla rodziców w domu parafialnym, dzieci natomiast w tym czasie będą miały oddzielne spotkanie katechetyczne w dolnym kościele.
 9. Również w przyszłą niedzielę ministranci po każdej Mszy Świętej będą rozprowadzać poświęcone sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać za złożone ofiary.
 10. Zgodnie ze zwyczajem lat ubiegłych Pan Organista roznosi poświęcone opłatki na stół wigilijny. W rozpoczynającym się tygodniu odwiedzi:

Poniedziałek 09.12.

Rano: ul. Gidzińskiego, ul. Kolumba

Po południu: ul. Mieszka I, ul. Chrobrego

Wtorek 10.12.

Rano: ul. Aksamitna, ul. Dzwonkowa

Po południu: ul. Szkolna, ul. Sportowa,

Środa 11.12.

Po południu: ul. Mokra, ul. Kościuszki

Czwartek 12.12.

Po południu: Al. Krakowska od kościoła do ul. Młynarskiej

      Piątek 12.12.

      Po południu: ul. Młynarska, ul. Wschodnia, ul. Stadionowa

Z przyczyn niezależnych plan ten może ulec zmianie

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W Piątek 13.12. – Wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
 • W Sobotę 14.12. – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej oraz biuletyn parafialny.

 799 total views,  2 views today