OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (28.04.2019r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17:15.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na godzinę 16:00 do domu parafialnego na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 3. Wspólnoty Neokatechumenalne rozpoczynają dziś Ewangelizację. Od godz. 16:00 na placu przed Urzędem Gminy w Raszynie będzie głoszona Dobra Nowina – Jezus Chrystus, który chce nas wskrzeszać i doprowadzić do Ojca. Wiele osób, mieszkających w Raszynie, nie słyszało Ewangelii i do nich mamy wychodzić. Również my sami potrzebujemy słuchać Słowa, które wyrywa nas z zamknięcia, schematów, martwoty. Kościół żywy jest Kościołem głoszącym. Nasz Kościół w Raszynie jest żywy i ma wielki potencjał głoszenia.  Ewangelizacja będzie trwała przez kolejnych 5 Niedziel –  otrzymujemy okazję do konkretnego świadectwa. Włączajmy się w dzieło głoszenie Chrystusa  Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 4. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję kursu przygotowującego do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:00 w domu parafialnym.
 5. Pragniemy poinformować, iż kancelaria parafialna w najbliższą środę oraz w najbliższy piątek będzie nieczynna.
 6. Od Poniedziałku 6 maja rozpoczynamy w naszej parafii katechezy przygotowujące dorosłych (studentów, pracujących) do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkie osoby starsze, które z różnych przyczyn nie przystąpiły jeszcze do sakramentu bierzmowania, aby skorzystały z tej formy przygotowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 6 maja o godzinie 19:30 w domu parafialnym. Serdecznie Zapraszamy.
 7. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Rozpoczynamy zatem nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, natomiast w Niedzielę i Uroczystości o godz. 17:15. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Zachęcamy do zachowania zwyczaju śpiewania Litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach. W najbliższą środę przypada również pierwsza środa miesiąca. Zapraszamy członków Kół Żywego Różańca o godzinie 17:15 na wspólny różaniec w górnym kościele. Następnie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy i Mszę Świętą.
 8. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy o godzinie 17:00 na Godzinę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej a także będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 również będziemy modlić się w intencji powołanych i z prośbą o nowe powołania.
 9. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia przypada również Święto Państwowe – 228 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze święte tego dnia będą celebrowane według porządku niedzielnego. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godzinie 10:00 w dolnym kościele. Z racji przypadającej w tym dniu uroczystości nie będzie nas obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia przypada również pierwszy piątek miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania będzie podczas każdej Mszy świętej.
 10. W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy zatem o godzinę 7:30 na wspólną modlitwę Godzinkami ku czci NMP. Następnie zapraszamy na Mszę św., a po Mszy na wspólną modlitwę różańcową i nabożeństwo pierwszo sobotnie.
 11. Również w najbliższą sobotę 4 maja zapraszamy na godzinę 9:00 na pierwszy w tym sezonie rajd rowerowy. Udamy się do Wilanowa do Świątyni Opatrzności Bożej. Powrót do Raszyna przewidujemy w godzinach popołudniowych. Zapisy dziś po każdej Mszy św. w zakrystii. Serdecznie Zapraszamy na wspólną wycieczkę.
 12. Nasza parafia organizuje dwa wyjazdy wakacyjne. Pierwszy dla młodzieży (od ósmej klasy szkoły podstawowej wzwyż) w terminie 20-27 lipca. Wyjeżdżamy do Sejn – miasteczka położonego na Suwalszczyźnie. W programie codziennie Msza św., wspólna modlitwa, spływy kajakowe, wycieczka do Wilna. Drugi wyjazd organizujemy dla dzieci (szkoła podstawowa do siódmej klasy włącznie) w dniach 20-27 sierpnia. Wyjeżdżamy do Wisły. W programie codziennie Msza św., wspólna modlitwa, wycieczki górskie, wieczory filmowe, wspólne gry i zabawy. Zapisy dziś po każdej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy.
 13. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich w dniach 1-2 czerwca. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej. Gwarantowana modlitwa razem ze 100 tysiącami młodych ludzi, muzyka i taniec – wszystko na Chwałę Boga. Wyjazd w sobotę 1 czerwca o godzinie 5:00 sprzed kościoła. Powrót w niedzielę 2 czerwca w godzinach porannych. Koszt wyjazdu zostanie wkrótce podany. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdzających odbędzie się w piątek 24 maja o godzinie 19:00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy. Wstępne informacje u Ks. Michała i s. Eweliny.
 14. Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium – www.wmsd.waw.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 29.04. – Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy
 • We wtorek 30.04. – Uroczystość Świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika
 • W czwartek 02.05. – Wspomnienie Świętego Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła
 • W piątek 03.05. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
 • W sobotę 04.05. – Wspomnienie Świętego Floriana, Męczennika

16Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.

17.Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

 

99 total views, 2 views today