OGŁOSZENIA PARAFIALNE (II NIEDZIELA WIELKANOCNA) NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021r.

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Pan Jezus powiedział do Świętej Siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699).

W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17:15.

  1. Od jutra (poniedziałku 12 kwietnia) rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję kursu przygotowującego do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:00 w domu parafialnym. Przypominamy, że jednym z warunków zawarcia sakramentu małżeństwa, jest właśnie ukończenie kursu przedmałżeńskiego.
  2. Od najbliższej środy 14 kwietnia rozpoczynamy w naszej parafii katechezy przygotowujące dorosłych (studentów, pracujących) do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkie osoby starsze, które z różnych przyczyn nie przystąpiły jeszcze do sakramentu bierzmowania, aby skorzystały z tej formy przygotowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 14 kwietnia o godzinie 19:30 w domu parafialnym. Serdecznie Zapraszamy.
  1. Małżeństwa z Domowego Kościoła zapraszają na modlitwę w intencji osób uzależnionych. Modlitwa będzie w czwartek o 20.00, w ramach cotygodniowej adoracji.
  2. W piątek przypada szesnasty dzień miesiąca. Podczas Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18:00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II. Intencje można zgłaszać w zakrystii i kancelarii. Będzie można również złożyć intencję do koszyczka, który przed Mszą Świętą będzie przed ołtarzem.
  3. Zapraszamy na wyjazd rowerowy w intencji ustania pandemii w sobotę 17 kwietnia. Odwiedzimy pięć miejsc w naszej okolicy, gdzie modlono się już kiedyś o zatrzymanie epidemii. Trasa liczy niecałe 20 kilometrów. Wyjazd sprzed kościoła o 11.00. Więcej informacji u ks. Grzegorza i na Facebooku parafii.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy PIERWSZĄ GRUPĘ dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godzinie 16:00 w górnym kościele. Dla DRUGIEJ GRUPY Msza święta będzie 25 KWIETNIA (Niedziela), a dla GRUPY TRZECIEJ 9 MAJA (Niedziela).
  1. W Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
  2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 

 53 total views,  2 views today