OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ZWYKŁA (20.01.2019r.)

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Pragniemy podziękować za już odbyte spotkania: za modlitwę, rozmowy oraz za złożone ofiary. W tym roku zebrane ofiary będą przeznaczone na rewitalizację terenu wokół naszej świątyni, czyli na wyłożenie kostki brukowej. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

          Poniedziałek (21.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Żeromskiego – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Reymonta – 2 księży

Raszyn: ul. Różana – 1 ksiądz

Wtorek (22.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Projektowana – 2 księży

Raszyn: ul. Matejki – 1 ksiądz

Środa (23.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Chopina – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Sasanki – 2 księży

Raszyn: ul. Polna – 1 ksiądz

Czwartek (24.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Prusa, ul. Broniewskiego i ul. Gałczyńskiego – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Graniczna, ul. Pastelowa i ul. Krzywa – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Wschodnia – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Mickiewicza – 1 ksiądz

Piątek (25.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Mokra – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Kościuszki – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Młynarska – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Poniatowskiego (bez bloków) – 2 księży

Raszyn: ul. Dąbrowskiego i ul. Szkolna – 1 ksiądz

Sobota (26.01.) od godziny 10:00:

Raszyn: ul. Godebskiego (cała bez bloków) i ul. Wolska – 4 księży

Raszyn: ul. Sokolnickiego – 1 ksiądz

Poniedziałek (28.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Mieszka I – 2 księży

Raszyn: ul. Lotnicza – 2 księży

Raszyn: ul. Nauczycielska – 1 ksiądz

 

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. O godzinie 16:00 spotykamy się na Mszy świętej. Po Mszy świętej odbędzie się konferencja dla rodziców w domu parafialnym, dzieci natomiast w tym czasie będą miały spotkanie katechetyczne w dolnym kościele.
 2. Również w dniu dzisiejszym zapraszamy na godzinę 17:00 na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Na Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 3. W poniedziałek (tj. jutro) od godziny 17:00 w domu parafialnym odbędzie się branie miary na stroje komunijne. Podczas mierzenia będzie zbierana zaliczka w wysokości 50 zł. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 4. W sobotę zapraszamy Apostolat Maryjny Cudownego Medalika na godzinę 10:00 do dolnego kościoła na Mszę świętą i spotkanie formacyjne.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 16:00 do domu parafialnego na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 6. Również w przyszłą niedzielę 27 stycznia od godziny 14:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się spotkanie młodych „Panama w Warszawie” w łączności z trzydziestymi czwartymi Światowymi Dniami Młodzieży. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą obecną w tych dniach w Panamie. Konferencję wygłosi Ks. Abp. Grzegorz Ryś, całość poprowadzi raper i prezenter telewizyjny Michał „PAX” Bukowski. Podczas spotkania przewidziana jest Eucharystia, wspólne czuwanie przy ikonie Matki Bożej, uwielbienie, a także łączenie się na żywo z młodzieżą w Panamie. Młodych zainteresowanych uczestnictwem w tym spotkaniu zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 7. Od poniedziałku 28 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinie 19:00 w domu parafialnym.
 8. Krąg Kościoła Domowego przy naszej parafii organizuje rekolekcje wielkopostne dla małżeństw w dniach 15, 16 i 17 marca (piątek, sobota, niedziela) w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Górkach Garwolińskich. Małżeństwa zainteresowane uczestnictwem w tych rekolekcjach proszone są o kontakt z Ks. Stanisławem.
 9. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować w imieniu rodziców Julii i Jakuba tym wszystkim, którzy wzięli udział w ubiegłotygodniowej akcji świątecznej pomocy i otworzyli swoje serca na wsparcie rehabilitacji naszych młodych parafian. Składamy serdeczne Bóg Zapłać.  W tym tygodniu obchodzimy:
  • W poniedziałek 21.01. – Wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy
  • W czwartek 24.01. – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła
  • W piątek 25.01. – Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła
  • W sobotę 26.01. – Wspomnienie Św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów
  • 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, najbliższego tygodnia,szczególnie Babciom i Dziadkom   życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
  • 12. Polecamy również lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

198 total views, 2 views today