OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2020r.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe. Wygłosi je J.E. Ks. Bp. Wojciech Osial, Biskup Pomocniczy Diecezji Łowickiej. Plan Rekolekcji Przedstawia się następująco:
 • NIEDZIELA 13.12. – NAUKA REKOLEKCYJAN PODCZAS KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ
 • PONIEDZIAŁEK 14.12. – NAUKA REKOLEKCYJNA PODCZS MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE: 6:30, 8:00, 10:00, 16:30, 18:00 i 19:30.
 • WTOREK 15.12. – NAUKA REKOLEKCYJNA PODCZS MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE: 6:30, 8:00, 10:00, 16:30, 18:00 i 19:30.

 

Zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu, by móc wziąć udział w rekolekcjach. W czasie rekolekcji spowiadać będziemy tylko my, księża posługujący w naszej parafii. Możliwość spowiedzi będzie podczas każdej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

 

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy trzecią grupę dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godzinie 16:00. Podczas Mszy Świętej będą poświęcone Cudowne Medaliki, które następnie rodzice przekażą swoim dzieciom.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:15.
 3. W dniu dzisiejszym zapraszamy uczniów klas pierwszych szkół średnich, którzy w ubiegłym roku rozpoczęli przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania na Mszę Świętą o godzinie 18:00, a następnie na spotkanie formacyjne w górnym kościele.
 4. Pamiętajmy o maseczkach, dezynfekcji i dystansie w kościele.
 5. Zachęcamy do bezpiecznego korzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia. Kapłan jest w konfesjonale codziennie w godzinach 8:00 – 9:00 oraz 17:00 – 19:00. Zapraszamy do skorzystania z tego sakramentu i nieodkładania spowiedzi przedświątecznej na ostatni moment.
 6. Przypominamy, że można składać dary i ofiary na paczki świąteczne dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Kosze są wystawione przy bocznym ołtarzu. Szczególnie prosimy o składanie produktów spożywczych o wydłużonym terminie ważności. Z góry składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać za hojność serc.
 7. W środę przypada szesnasty dzień miesiąca. Podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić się przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II. Intencje można zgłaszać w zakrystii i kancelarii. Będzie można również złożyć intencję do koszyczka, który przed Mszą Świętą będzie przed ołtarzem.
 8. Modlitwa za osoby uzależnione (od alkoholu, narkotyków, Internetu itd.) w czwartek o 20. Małżeństwa z Domowego Kościoła zapraszają do włączenia się, można też wrzucić prośbę o modlitwę do skrzynki pod chórem.
 9. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą wieczorną, podczas której będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i samorządu naszej Gminy za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Na zakończenie Mszy Świętej otrzymamy błogosławieństwo relikwiami kapłana – męczennika.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 17:00 na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 1. W poniedziałek 21 grudnia od godziny 9:00 kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób chorych, które będą chciały skorzystać z tej posługi można zgłaszać dziś po każdej Mszy Świętej w zakrystii a także przez cały nadchodzący tydzień w kancelarii parafialnej.
 2. Wspólnota ,,Trzeba Siać Junior” w dalszym ciągu zaprasza na wspólne oczekiwanie online na Boże Narodzenie.

Codziennie filmiki, zadania i posty z przesłaniem.  Wszystko będzie umieszczane na fanpejdżu Trzeba Siać i facebooku naszej parafii. Więcej informacji u ks. Jakuba.

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy w ostatnim czasie składali ofiary tu w świątyni oraz wpłacali ofiary na konto parafialne celem utrzymania naszej parafii. Bóg Zapłać.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 14.12. – Wspomnienie Świętego Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 169 total views,  2 views today