OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA ADWENTU (15.12.2019r. )

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17:15.
 2. Również dziś zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. O godzinie 16:00 spotykamy się na Mszy świętej. Po Mszy świętej odbędzie się konferencja dla rodziców w domu parafialnym, dzieci natomiast w tym czasie będą miały oddzielne spotkanie katechetyczne w dolnym kościele.
 3. Ministranci rozprowadzają dziś po każdej Mszy sianko na stół wigilijny, które sami przygotowali. Złożone ofiary trafią na fundusz ministrancki. Za ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 4. W czwartek zapraszamy na Mszę świętą wieczorną, podczas której będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i samorządu naszej Gminy. Po zakończeniu Mszy św. odmówimy Litanię do Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki oraz będzie możliwość ucałowania relikwii Błogosławionego Kapłana – Męczennika.
 5. W najbliższy piątek 20 grudnia rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe.Rekolekcje prowadzi o. Piotr Zajączkowski, kapucyn. Plan rekolekcji przedstawia się następująco:
 • Piątek (20.12): Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8:00, 10:00, 16:30 (z udziałem dzieci), 18:00 i 19:30.  
 • Sobota (21.12.) Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8:00, 10:00, 16:30 i 18:00 (będzie to już Msza Święta Niedzielna).   
 • Niedziela (22.12): Msza św. z nauką rekolekcyjną na każdej Mszy świętej.
 • Spowiedź w czasie rekolekcji:

W piątek: od godz. 7:30 do 11:00  i od godz. 16:00 do 20:00.

W sobotę: od godz. 7:30 do 11:00  i od godz. 16:00 do 19:00.

W piątek i sobotę nie będzie Mszy św. roratnich rano z udziałem dzieci. Wszystkie dzieci zapraszamy w te dni na Msze św. o godz. 16:30 ze specjalną dla nich nauką rekolekcyjną.    

 1. W związku z rekolekcjami w piątek zapraszamy wyjątkowo do DOLNEGO KOŚCIOŁA na godzinę 17:00 na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Na Mszy świętej o godzinie 18:00 w GÓRNYM KOŚCIELE będziemy modlić się za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 2. W przyszłą niedzielę na godzinę 18:00 zapraszamy młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej oraz z klas pierwszych szkół średnich przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę Świętą.
 3. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Świętej w dolnym kościele o godzinie 10:00. Najbliższa Msza Święta w dolnym kościele zostanie odprawiona 5 stycznia.
 4. Pragniemy przypomnieć o wystawionych koszach przy bocznym ołtarzu na starej części kościoła i przy figurze Matki Bożej w nowej części kościoła. Szczególnie prosimy o składanie do nich produktów spożywczych o wydłużonym terminie ważności.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 16:00 do domu parafialnego na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 6. W poniedziałek 23 grudnia od godziny 9:00 kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób chorych, które będą chciały skorzystać z tej posługi można zgłaszać dziś po każdej Mszy św. w zakrystii a także przez cały nadchodzący tydzień w kancelarii parafialnej.
 7. Zapraszamy chętnych w każdym wieku na sztukę „Piątka” przygotowaną przez kleryków naszego seminarium. To historia pięciu młodych męczenników z Poznania, którzy byli zwykłymi chłopakami, ale w chwili próby okazali się wierni do śmierci. Jedziemy na spektakl w niedzielę 19 stycznia na 16.00. Wstęp wolny. Prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii do przyszłej niedzieli. Zależnie od liczby chętnych zorganizujemy transport.
 8. Pan Organista zakończył już roznoszenie po parafii opłatków wigilijnych i składa wszystkim serdeczne podziękowania za życzliwe przyjęcie i ofiary. Opłatek można jeszcze otrzymać dziś w zakrystii, a w dni powszednie w zakrystii lub kancelarii.
 9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

 

 876 total views,  2 views today