OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA ADWENTU (16.12.2018r.)

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Rekolekcje prowadzi Ks. Prałat Tadeusz Bożełko, były wikariusz naszej parafii. Plan rekolekcji przedstawia się następująco:
 • Niedziela (16.12): Msza św. z nauką rekolekcyjną na każdej Mszy świętej.
 • Poniedziałek i Wtorek (17.12. i 18.12.) Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8:00, 10:00,               16:30 (z udziałem dzieci), 18:00 i 19:30.   

Spowiedź w czasie rekolekcji: 

W poniedziałek i wtorek – od godz. 7:30 do 11:00 i od godz. 16:00 do 20:00.

W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. roratnich rano z udziałem dzieci. Wszystkie dzieci zapraszamy w te dni na Msze św. o godz. 16:30 ze specjalną dla nich nauką rekolekcyjną.     

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbienia „Czekając na Mesjasza” o godzinie 17:00. Zapraszamy wszystkich parafian, a obowiązkowo zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas I szkół średnich, trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej wraz z rodzicami. Następnie zapraszamy młodzież wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 18:00.
 2. W poniedziałek (tj. jutro) zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na wspólny rachunek sumienia o godzinie 17:30 który pomoże nam przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania. Oczyścimy nasze serca, by Bóg mógł w nich zamieszkać. Następnie zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18:00. Obecność obowiązkowa.
 1. W dniu dzisiejszym przed kościołem ministranci rozprowadzają poświęcone sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary.
 2. Pragniemy przypomnieć o wystawionych koszach przy bocznym ołtarzu na starej części kościoła i przy figurze Matki Bożej w nowej części kościoła. Szczególnie prosimy o składanie do nich produktów spożywczych o wydłużonym terminie ważności. Z góry składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać za hojność serc.
 3. W dniu dzisiejszym zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu zimowego do Wisły. Na spotkaniu będzie możliwość wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł.
 4. W dniu dzisiejszym oraz w ciągu najbliższego tygodnia po Mszach świętych można otrzymać opłatek w zakrystii.
 5. W środę zapraszamy na Mszę świętą wieczorną, podczas której będziemy modlili się w intencji Ojczyzny i samorządu naszej Gminy. Po zakończeniu Mszy świętej będzie możliwość ucałowania relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
 6. W czwartek zapraszamy na godzinę 17:00 na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Na Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 7. Również w czwartek Krąg Domowego Kościoła zaprasza o godzinie 20:00 na modlitwę wstawienniczą za uzależnionych od różnych nałogów.
 8. W piątek zapraszamy rodziców oraz rodziców chrzestnych dzieci, które w święta Bożego Narodzenia przyjmą sakrament chrztu świętego na konferencję o godzinę 19:00 do górnego kościoła.
 9. Młodzież z naszej parafii składa serdeczne podziękowania za złożone ofiary tym wszystkim, którzy zakupili słodki upominek w poprzednią niedzielę. Zachęcamy jeszcze dziś by pokosztować własnoręcznych wypieków młodzieży. Myśli Ojca Pio niech towarzyszą nam w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Jezusa. Serdecznie  ZACHĘCAMY do kupienia, upieczonych przez nich  słodkich ciasteczek.  Doceńmy zaangażowanie, wysiłek  i włożone SERCE w przygotowanie tych darów. Zebrane ofiary będą nadal przeznaczone na wyjazd wakacyjny.
 10. Zapraszamy wszystkich ministrantów młodszych i starszych, lektorów oraz nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej chcących posługiwać na pasterce na odprawę liturgiczną w przyszłą Niedzielę 22 grudnia o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa. Ewentualne nieobecności prosimy zgłaszać do ks. Jakuba lub do Ks. Michała.
 11. Informujemy, że w niedzielę 23 i 30 grudnia kawiarenka parafialna będzie nieczynna.
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 13. Samorząd Gminy Raszyn Zaprasza na II spotkanie opłatkowe. Podczas spotkania prowadzona będzie zbiórka ciepłej odzieży dla potrzebujących pod hasłem: „Podzielmy się ciepłem”. W programie występy artystyczne, koncert piosenek świątecznych oraz świąteczny poczęstunek. 16 grudnia (niedziela) o godzinie 15:00.            Plac Powstańców Warszawy 1944 w Raszynie. Serdecznie Zapraszamy.

 

236 total views, 1 views today