OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA (05.05.2019r.)

 1. W dniu dzisiejszym przypada niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na godzinę 17.00 na Nabożeństwo Adoracyjne i Litanię do Matki Bożej a następnie procesję wokół kościoła. Zapraszamy całą asystę liturgiczną, bielanki oraz wspólnotę parafialną.
 2. Przypominamy, że Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej prowadzą Ewangelizację na placu przed Urzędem Gminy Raszyn. Wszystkich, którzy chcą słuchać Dobrej Nowiny zapraszamy dziś o godz. 16:00.
 3. Przypominamy, że w naszej parafii rozpoczął się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinie 19:00 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną wstąpić w związek małżeński. Ukończenie kursu przedmałżeńskiego jest jednym z warunków zawarcia sakramentu małżeństwa.
 4. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii katechezy przygotowujące dorosłych (studentów, pracujących) do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkie osoby starsze, które z różnych przyczyn nie przystąpiły jeszcze do sakramentu bierzmowania, aby skorzystały z tej formy przygotowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 6 maja o godzinie 19:30 w domu parafialnym. Serdecznie Zapraszamy.
 5. Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, natomiast w Niedzielę i Uroczystości o godz. 17:15. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Zachęcamy do zachowania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 6. W środę będziemy przeżywać w kościele uroczystość św. Stanisława – Biskupa, Męczennika i Głównego Patrona Polski. Zapraszamy w środę na godzinę 18:00 na Mszę świętą w intencji Stanisławów. Intencje będzie można złożyć również przed Mszą świętą do koszyczka przed ołtarzem.
 7. W piątek na godzinę 17:00 zapraszamy Apostolat Dusz Czyśćcowych oraz Apostolat Dobrej Śmierci na nabożeństwo Adoracyjne i konferencję w górnym kościele.
 8. W sobotę na godzinę 10:00 zapraszamy parafialny zespół Caritas do dolnego kościoła na Mszę świętą i spotkanie formacyjne.
 9. W sobotę 11 maja na godzinę 16:00 zapraszamy całą wspólnotę parafialną na wspólną modlitwę podczas Mszy świętej w intencji Strażaków pracujących w naszej Gminie. Będziemy dziękować Panu Boga za trud ich służby, a także będziemy prosić dla naszych Druchów o Boże Błogosławieństwo. Podczas Mszy świętej zostaną uroczyście wprowadzone do naszej świątyni relikwie św. Floriana – Męczennika, Patrona Strażaków. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Kolejne spotkanie wspólnoty „Trzeba Siać Junior” odbędzie się w sobotę 11 maja o godzinie 11:00 w Domu Parafialnym.
 11. Przypominamy, że nasza parafia organizuje dwa wyjazdy wakacyjne. Pierwszy dla młodzieży (od ósmej klasy szkoły podstawowej wzwyż) w terminie 20-27 lipca. Wyjeżdżamy do Sejn – miasteczka położonego na Suwalszczyźnie. W programie codziennie Msza św., wspólna modlitwa, spływy kajakowe, wycieczka do Wilna. Drugi wyjazd organizujemy dla dzieci (szkoła podstawowa do siódmej klasy włącznie) w dniach 20-27 sierpnia. Wyjeżdżamy do Wisły. W programie codziennie Msza św., wspólna modlitwa, wycieczki górskie, wieczory filmowe, wspólne gry i zabawy. Mamy jeszcze wolne miejsca na obydwa wyjazdy. Zapisy dziś po każdej Mszy świętej w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 12. Przypominamy również, że organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich w dniach 1-2 czerwca. Gwarantowana modlitwa razem ze 100 tysiącami młodych ludzi, muzyka i taniec – wszystko na Chwałę Boga. Wyjazd w sobotę 1 czerwca o godzinie 5:00 sprzed kościoła. Powrót w niedzielę 2 czerwca w godzinach porannych. Koszt wyjazdu zostanie podany na spotkaniu organizacyjnym, które obędzie się w piątek 24 maja o godzinie 19:00 w Domu Parafialnym. Wstępne informacje u ks. Michała i s. Eweliny. Zapisy dziś po każdej Mszy świętej w zakrystii. Zapraszamy.
 13. W sobotę 18 maja organizujemy pielgrzymkę autokarową do LORETTO koło Wyszkowa. Wyjazd 18 maja o godzinie 7:00 sprzed kościoła. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Haliny Piekarskiej. Zapraszamy.
 14. W sobotę 1 czerwca zapraszamy na VII ogólnopolską pielgrzymkę autokarową Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd 1 czerwca o godzinie 5:00 sprzed kościoła. Koszt 50 zł. Zapisy u p. Haliny Piekarskiej. Zapraszamy.
 15. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 06.05.- Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 • W środę 08.05. – Uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy

 Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.

 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

83 total views, 2 views today