OGŁOSZENIA PARAFIALNE, III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 03.03.2024

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym diecezji warszawsko-praskiej.
Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 8.00, 10.00, 18.00 i 20.00.
Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed każdą Mszą świętą.
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
– o 16:30 z rozważaniami dla dzieci;
– o 17:15 dla młodzieży i dorosłych;
– oraz o 19:00 z rozważaniami dla młodzieży i dorosłych.
W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
o godzinie 17:00.

2. Ofiary na przygotowanie Grobu Pana Jezusa, Ciemnicy oraz dekorację kościoła na święta wielkanocne można składać w zakrystii oraz w kancelarii. Dziękujemy za złożoną ofiarę Kółku Żywego Różańca p.w. Matki Bożej Fatimskiej oraz osobom indywidualnym.

3. Dzisiaj przypada 17. rocznica nominacji ks. kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Polecamy modlitewnej pamięci naszych parafian księdza Kardynała z okazji nominacji a także z okazji imienin, które przypadają w dniu jutrzejszym.

4. Także dzisiaj w domu parafialnym można skorzystać z porad prawnych od godziny 11.00 do 13.00.

5. W kościele wystawione są kosze na artykuły spożywcze i chemiczne, którymi możemy wesprzeć potrzebujących parafian. Przy stoliku z prasą można zabrać kartkę z produktami, które będą potrzebne do paczki. Dziękujemy za pamięć o osobach uboższych z naszej parafii.

6. W tym tygodniu:
– I Środa Miesiąca – o godz. 17.15 różaniec następnie Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 18.00.
– I Czwartek Miesiąca – o godz. o 18.00 Msza św. o powołania i za powołanych, następnie „Godzina święta” i adoracja Najświętszego Sakramentu do Godziny 21.00 prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
– W przyszłą niedzielę, 10 marca, zapraszamy uczniów klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na Mszę świętą o godzinie 18:00 i na spotkanie po Mszy świętej w kościele.

7. Przy relikwiach św. Jana Pawła II ustawiona jest puszka, do której można wrzucać intencję na Mszę świętą za wstawiennictwem świętego papieża, którą odprawiamy każdego 16-go dnia miesiąca o godzinie 18.00. Zachęcamy, aby przez wstawiennictwo Świętego Papieża polaka zawierzać sprawy osobiste i rodzinne a także Ojczyzny i świata Bożemu Miłosierdziu.

Loading