OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12.03.2023

 1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkiego Postu. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosi o. Piotr Bęza, prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów, w niedzielę podczas każdej Mszy św. oraz  w poniedziałek, wtorek i środę. W te dni Msze św. według następującego porządku: 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św., z wyjątkiem Mszy św. o godz. 6.30. Spowiedź rekolekcyjna: spowiadamy w poniedziałek, wtorek i środę 30 minut przed każdą Mszą św.
 2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
  o godz. 17.00.
 3. Również dzisiaj, o godz. 19.00, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie, które pozwoli lepiej przygotować się do świąt wielkanocnych. Tematem będzie „Triduum Paschalne – czym jest i jak świadomie je przeżyć”. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym.
 4. W kościele wystawione są kosze na artykuły spożywcze, którymi możemy wesprzeć potrzebujących parafian na święta wielkanocne. Dziękujemy za pamięć o ubogich z naszego otoczenia.
 5. Prosimy o ofiary na przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pana Jezusa oraz dekorację kościoła na święta. Serdecznie dziękujemy za złożone już ofiary członkom Koła Żywego Różańca Matki Bożej Fatimskiej, mieszkańcom Janczewic oraz osobom indywidualnym.
 6. Wkrótce w naszej parafii rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o zgłaszanie się do ks. Mateusza.
 7. W tym tygodniu czekają nas:
 • w czwartek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii, kancelarii lub dołączyć przed Mszą świętą
 • również w czwartek, w ramach wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 20.00, modlitwa w intencji osób uzależnionych. Intencje można składać do pudełka przy wyjściu ze starej części kościoła. Są tam także wyłożone kartki do ich zapisania
 1. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej kawiarenki „Kawałka Nieba”, która otwarta jest w każdą niedzielę od godz. 9.00 do 14.00
 2. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła.

 233 total views,  1 views today