Ogłoszenia parafialne – III niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2022

 1. Dary materialne dla uchodźców z Ukrainy można składać w Centrum Sportu Raszyn przy ul. Sportowej 30 od 8:00 do 21:00. Szczególnie są potrzebne leki, środki higieniczne oraz jedzenie dla dzieci. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc materialną, ofiarowany czas i okazane serce. Poszukujemy także wózka dla bliźniaków dla pani z Ukrainy, która wkrótce będzie rodzić. Jeśli jest osoba gotowa ofiarować taki wózek, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii i bardzo dziękujemy.
 2. Odpowiadamy również na apel ojca świętego Franciszka, który w piątek, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego poświęci Ukrainę i Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Nasze parafialne zawierzenie i modlitwę o pokój będziemy przeżywali tego dnia podczas Mszy o 18:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnego wołania o Boże miłosierdzie i pokój na Ukrainie.
 3. W kościele są wystawione kosze na artykuły spożywcze, którymi możemy wesprzeć potrzebujących parafian. Przy stoliku z prasą można wylosować kartkę z kilkoma produktami, które będą potrzebne do paczki. Dziękujemy za pamięć o osobach uboższych z naszego otoczenia.
 4. Prosimy o ofiary na przygotowanie Grobu Pana Jezusa, ciemnicy oraz dekorację kościoła na święta. Serdecznie dziękujemy za już złożone ofiary członkom Koła Żywego Różańca pw. Matki Bożej Pocieszenia z Falent oraz osobom indywidualnym.
 5. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej oraz ich rodziców na Mszę o 16:00, a potem na konferencję dla rodziców i spotkanie dla dzieci.
 6. Również dzisiaj o 17:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
 7. Jutro rozpoczynają się trzydniowe rekolekcje szkolne dla uczniów szkoły podstawowej w Raszynie. Prosimy o modlitwę za dzieci, młodzież i prowadzących rekolekcje.
 8. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek: o 16:30 z rozważaniami dla dzieci, o 17:15 i 19:00 dla młodzieży i dorosłych.
 9. Także w piątek zapraszamy na kolejne spotkanie wspólnoty dziecięcej Trzeba Siać Junior. Zapraszamy dzieci od III do VII klasy. Spotkanie będzie o 17:00 w domu parafialnym.
 10. W sobotę będzie spotkanie formacyjne wspólnoty Cudownego Medalika. Zapraszamy o 10:00 do dolnego kościoła członków wspólnoty i chętne do przystąpienia do niej osoby
 11. Zapraszamy wszystkich chcących pogłębić relację ze Słowem Bożym na spotkanie kręgu biblijnego w przyszłą niedzielę o 16:00 do domu parafialnego.
 12. Także za tydzień zapraszamy ósmoklasistów przygoto­wujących się do sakramentu W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą o 18:00 i na spotkanie po Mszy o godz. 19:00.
 13. Rozpoczyna się przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych. Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o zgłoszenie do ks. Mateusza.
 14. W tym tygodniu czekają nas:
 • różaniec wypominkowy – jutro, w poniedziałek, o 17:00, a następnie o 18:00 Msza święta za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach,
 • Msza zbiorowa od uczestników pogrzebu w intencji osób zmarłych w ostatnim miesiącu – w piątek o 18:00.
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w piątek 25.03. Podczas Mszy o 18:00 wspomniana modlitwa o pokój na Ukrainie w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem. To także Dzień Świętości Życia, dlatego zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji –
  9-miesięcznej modlitwy w intencji dziecka zagrożonego śmiercią w łonie matki. Można ją będzie rozpocząć po Mszy o 18:00. Ze względu na uroczystość w ten piątek nie obowiązuje nas powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
 1. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej parafialnej kawiarenki „Kawałek Nieba”. To okazja do wypicia dobrej kawy lub herbaty, zjedzenia pysznego ciastka, a przede wszystkim do rozmowy. Zapraszamy od 9:00 do 15:00. Szczególnie zapraszamy osoby, które mieszkają w naszej parafii od niedawna, a także osoby przybyłe z Ukrainy – będzie to okazja do poznania innych mieszkańców okolicy.
 2. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.

 369 total views,  1 views today