OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (24.03.2019r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00.
 2. Również dziś zapraszamy młodzież z klas 8 szkoły podstawowej, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotykamy się na Mszy świętej o godzinie 18:00. Po Mszy świętej odbędzie się konferencja formacyjna w dolnym kościele.
 3. Także w dniu dzisiejszym zapraszamy na godzinę 16:00 do domu parafialnego na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. Również dziś przed kościołem możemy zaopatrzyć się w świece Caritas na stół Wielkanocny. Zebrane ofiary będą wsparciem dzieł miłosierdzia w Archidiecezji Warszawskiej i w naszej parafii.
 5. W naszej świątyni przy bocznym ołtarzu oraz przy figurze Matki Bożej Fatimskiej są wystawione kosze do których możemy składać dary i ofiary na paczki świąteczne dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Szczególnie prosimy o składanie produktów spożywczych o wydłużonym terminie ważności. Z góry składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać za hojność serc.
 6. W dniu jutrzejszym będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski ustanowiono ten dzień Dniem Świętości Życia. W dniu w którym obchodzimy pamiątkę zwiastowania przez Posłańca Bożego Maryi Pannie, że zostanie Matką Syna Bożego, bronić chcemy każdego poczętego życia pod sercem każdej z matek na całym świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętych o godzinie 6:30, 8:00 i 18:00.
 7. Od jutra do najbliższej środy dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież z oddziałów Gimnazjalnych będą przeżywały swoje rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje będzie prowadziło kilka zespołów: Ks. Kamil Falkowski z ekipą ewangelizacyjną z grupy duszpasterskiej „Magis”, Ks. Krystian Bondarowski, Bracia Dominikanie, Siostry ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, Ks. Diakon i klerycy naszego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Warszawskiego oraz Bartek Krakowiak. Każdy poziom szkoły będzie miał spotkania w szkole,Centrum Kultury Raszyn oraz w naszym kościele w godz. 9.00 – 12.00. Polecajmy modlitwie młodzież i osoby zaangażowane w te rekolekcje.
 8. W piątki, przez cały okres wielkiego postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godzinie 16:30 – z udziałem dzieci, o godzinie 17:15 – z udziałem dorosłych i o godzinie 19:00 – z udziałem młodzieży (szczególnie przygotowującej się do sakramentu bierzmowania).
 9. W sobotę zapraszamy Apostolat Maryjny Cudownego Medalika na godzinę 10:00 do dolnego kościoła na Mszę świętą i spotkanie formacyjne.
 10. Zwracamy się z serdeczną prośbą o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła na święta wielkanocne. Z góry dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym.
 11. Przypominamy, że Siostry Opatrzności Bożej zapraszają młodzież i przyjaciół Zgromadzenia na nocne czuwanie na Jasnej Górze w kaplicy Pani Jasnogórskiej, które odbędzie się z 1 na 2 kwietnia 2019r. Wyjazd z przed kościoła 1 kwietnia o godzinie 16:00. Zapisy u Sióstr posługujących w naszej parafii.
 12. Organizujemy Drugą Raszyńską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 8 do 13 lipca. Zapisać się można dziś po każdej Mszy świętej w zakrystii. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji można uzyskać u Ks. Michała.
 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 14. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

69 total views, 1 views today