Ogłoszenia parafialne – III niedziela zwykła, 23.01.2022

 1. Obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego. To dobry dzień na rozpoczęcie codziennej lektury Pisma Świętego albo na refleksję, ile już zmieniło się w moim życiu dzięki czytaniu Biblii. Pamiętajmy w modlitwie także o kard. Józefie Glempie, prymasie Polski – dziś jest 9. rocznica jego śmierci.
 2. Dziś o 16:00 zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego. Spotkanie dla wszystkich, którzy chcą pogłębić znajomość Pisma Świętego odbywa się w domu parafialnym.
 3. Również dzisiaj o 17:15 zapraszamy na nieszpory.
 4. Dzisiaj po Mszy o 18:00 zapraszamy na spotkanie uczniów klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 5. Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli księży w domach albo przybyli na Msze święte kolędowe. Cieszymy się ze wspólnej modlitwy, spotkań, rozmów. Dziękujemy za złożone ofiary. Harmonogram wizyt na kolejne dni znajduje się na stronie parafii i w gablocie z ogłoszeniami. Osoby, które zaprosiły księdza na wizytę w domu otrzymają w dniu wizyty SMS z orientacyjną godziną przybycia księdza. W tym tygodniu będziemy odwiedzać:
 • w poniedziałek, 24.01 – Raszyn: Aleja Krakowska i ulica Słowikowskiego,
 • we wtorek, 25.01 – Raszyn: ulice Dworkowa, Lipowa, Nowoczesna, Opaczewska, Partyzantów, Piastowska, Poprzeczna, Popularna, Pruszkowska, Saska,
 • w środę, 26.01 – Raszyn: ulica Godebskiego,
 • w czwartek, 27.01 – Raszyn: ulice Bliska, Dolna, Jesienna, Prosta,
 • w piątek, 28.01 – Raszyn: ulice Dobra, Grocholicka, Kościelna, Łąkowa, Niska, Wysoka, Zacisze, Zielona.

Osoby, które chciałyby jeszcze poprosić o błogosławieństwo domu, mogą się zgłosić na dodatkową kolędę. Terminy do wybory to sobota, 29.01, poniedziałek 31.01 oraz wtorek 1.02. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy o 17:00, w sobotę o 10:00.

 1. Zapraszamy również na ostatnią Mszę kolędową w intencji parafian. W poniedziałek o 18:00 będziemy się modlić za mieszkańców części Raszyna położonej na wschód od Alei Krakowskiej (po stronie plebanii).
 2. W środę po południu Kazimierz Nycz, biskup naszej diecezji, w ramach trwającego synodu spotka się najpierw z księżmi z naszego dekanatu, a potem ze świeckim przedstawicielami okolicznych parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w spotkania synodalne i prosimy o modlitwę w intencji tego spotkana.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane świece na Święto Matki Bożej Gromnicznej. Dochody ze sprzedaży będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu dzieci na ferie zimowe.
 4. W tym tygodniu czekają nas:
 • adoracja Wspólnoty Dorosłych „35+” – w czwartek o 20:00. Zachęcamy do wspólnego czuwania przed Panem Jezusem.
 • Msza zbiorowa od uczestników pogrzebu w intencji osób zmarłych w ostatnim miesiącu – w piątek o 18:00.
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • wspomnienie św. Franciszka Salezego – w poniedziałek 24.01,
 • święto nawrócenia św. Pawła Apostoła – we wtorek 25.01,
 • wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa – w środę 26.01,
 • wspomnienie św. Tomasza z Akwinu – w piątek 27.01.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 430 total views,  2 views today