OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA ZWYKŁA (27.01.2019r.)

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Pragniemy podziękować za już odbyte spotkania: za modlitwę, rozmowy oraz za złożone ofiary. W tym roku zebrane ofiary będą przeznaczone na rewitalizację terenu wokół naszej świątyni, czyli na wyłożenie kostki brukowej. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (28.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Mieszka I – 2 księży

Raszyn: ul. Lotnicza – 2 księży

Raszyn: ul. Nauczycielska – 1 ksiądz

Wtorek (29.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Chrobrego i ul. Wołodyjowskiego – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Czerwonego Kapturka, ul. Cienista i ul. Słoneczna (domki) – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Słoneczna (domki) – 1 ksiądz

Środa (30.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Sportowa (domki) – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Nadrzeczna (domki), ul. Boczna i ul. Klonowa – 1 ksiądz

Raszyn: ul. Zajączka i ul. Bema – 1 ksiądz

Czwartek (31.01.) od godziny 15:00:

Raszyn: ul. Wybickiego i ul. Raszyńska – 2 księży

Piątek (1.02.) od godziny 16:00:

Raszyn: ul. Sportowa (bloki) – 1 ksiądz

Raszyn: od godziny 19:00 ul. Słoneczna (blok)  – 1 ksiądz

Sobota (2.02.) od godziny 11:00:

Nowe Grocholice: ul. Waryńskiego – 3 księży

Poniedziałek (4.02.) od godziny 15:00:

Nowe Grocholice: ul. Partyzantów, ul. Robotnicza i ul. Księżycowa –2 księży

Nowe Grocholice: ul. Trakt Grocholicki – 1 ksiądz

Nowe Grocholice: ul. Sienkiewicza – 1 ksiądz

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy o godzinie 17:15 na wieczorną modlitwę Kościoła czyli Nieszpory. Chwalmy wspólnie Pana Boga psalmami.
 2. Również dziś zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego o godzinie 16:00 do domu parafialnego.
 3. W dniu wczorajszym dzieci, młodzież i rodziny z naszej parafii wraz z Ks. Michałem, s. Eweliną i s. Judytą wyjechali na zimowisko rekolekcyjno-rekreacyjne do Wisły. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 4. Przypominamy, że w czasie ferii zimowych nie będzie Mszy świętej o godzinie 10:00 w dolnym kościele. Tę Mszę świętą wznowimy od 10 lutego.
 5. Dziś od godziny 14:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się spotkanie młodych „Panama w Warszawie” w łączności z trzydziestymi czwartymi Światowymi Dniami Młodzieży. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą obecną w tych dniach w Panamie. Konferencję wygłosi Ks. Abp. Grzegorz Ryś, całość poprowadzi raper i prezenter telewizyjny Michał „PAX” Bukowski. Podczas spotkania przewidziana jest Eucharystia, wspólne czuwanie przy ikonie Matki Bożej, uwielbienie, a także łączenie się na żywo z młodzieżą w Panamie. Zachęcamy do udziału w tym modlitewnym wydarzeniu.
 6. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa. Zapraszamy na pierwsze spotkanie na godzinę 19:00 do domu parafialnego.
 7. Zapraszamy w czwartek wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła na godzinę 20:00 do dolnego kościoła na Mszę świętą w intencji rodzin naszej Parafii. Zapraszamy szczególnie małżonków, by polecać Bogu wszystkie sprawy dotyczące naszych rodzin, te trudne i radosne oraz by prosić o Boże Błogosławieństwo.
 8. Z racji pierwszego piątku miesiąca kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych w godzinach przedpołudniowych. Ks. Michał poinformował chorych, których odwiedza w I piątki miesiąca, że odwiedzi ich w marcu. Po południu spowiedź w kościele od godz. 17:00. Zapraszamy również na Mszę świętą o godzinie 18:00. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o godzinie 17:15 w domu parafialnym.
 9. W najbliższą sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte z obrzędem poświęcenia gromnic będą sprawowane o godzinie 6:30, 8:00 i 10:00. Msza święta o godzinie 18:00 będzie sprawowana z formularza niedzielnego. Zachęcamy do udziału w tym święcie i nie zapomnijmy zabrać na liturgię świec gromnicznych. Tego dnia przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy zatem na godzinę 7:30 na wspólną modlitwę Godzinkami ku czci NMP. Po Mszy świętej o godzinie 8:00 zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia przypada również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o modlitwie za Siostry Opatrzności Bożej posługujące w naszej wspólnocie parafialnej oraz o modlitwie w intencji nowych powołań zakonnych.
 10. Krąg Kościoła Domowego przy naszej parafii organizuje rekolekcje wielkopostne dla małżeństw w dniach 15, 16 i 17 marca (piątek, sobota, niedziela) w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Górkach Garwolińskich. Małżeństwa zainteresowane uczestnictwem w tych rekolekcjach proszone są o kontakt z Ks. Stanisławem.
 11. W tym tygodniu obchodzimy:
 12. W poniedziałek 28.01. – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła
 13. W czwartek 31.01. – Wspomnienie św. Jana Bosko, Kapłana
 14. W sobotę 2.02. – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.
 15. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 16. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

 

 

197 total views, 2 views today