Ogłoszenia parafialne – IV niedziela Adwentu, 19.12.2021

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii. Szczególne podziękowania dla tych, którzy dokonali przelewu na konto parafialne z przeznaczeniem na renowację bocznych ołtarzy bądź bezpośrednio przekazali ofiarę.
 2. Dziś o 17:15 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 3. Dzisiaj po Mszach ministranci i lektorzy rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary trafią na fundusz ministrancki, na dofinansowanie ich wyjazdów i atrakcji. Bóg zapłać w ich imieniu.
 4. Również dzisiaj po każdej Mszy świętej przedstawiciele Ruchu Światło-Życie będą rozprowadzali przed kościołem pierniki świąteczne i ozdoby choinkowe. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów kursu wychowawców dla animatorów młodzieżowych rekolekcji wakacyjnych. W imieniu oazowiczów – Bóg zapłać za wsparcie.
 5. Zapraszamy na Msze roratnie od poniedziałku do piątku o 6:30. Zachęcamy również do przedświątecznej spowiedzi.
 6. W piątek wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. O 6:30 ostatnia Msza roratnia, będzie także Msza święta o 8:00, nie będzie natomiast Mszy o 18:00. O 24:00 zapraszamy na uroczystą Mszę świętą – Pasterkę.
 7. W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy o 7:00, pierwsza Msza święta o 8:30 i dalej według porządku niedzielnego. W sobotę i niedzielę nie będzie Mszy świętej w dolnym kościele o 10:00 z udziałem przedszkolaków.
 8. W niedzielę 26.12 zapraszamy szczególnie na Mszę świętą odpustową o 13:00. Odprawi ją ojciec Andrzej Borek, werbista z Michałowic.
 9. Dzisiaj można jeszcze składać do koszy przy bocznym ołtarzu dary i ofiary na paczki świąteczne dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Chcielibyśmy też prosić o pomoc w dotarciu do rodzin i osób potrzebujących z terenu naszej parafii. Jeśli ktoś zna osoby w trudnej sytuacji materialnej, które ucieszyłyby się z paczek świątecznych, prosimy o wrzucenie adresu takich osób do pudełka obok kosza na dary. Są tam również kartki i długopis.
 10. W zakrystii i kancelarii można jeszcze nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dzisiaj po Mszach siostry będą dystrybuowały opłatki przed wejściem do kościoła.
 11. W czwartek w godzinach przedpołudniowych księża udadzą się z sakramentami do osób chorych. Dziś można jeszcze w zakrystii zgłosić osoby, które chciałyby przyjąć sakramenty przed Świętami.
 12. W tym roku wizyta duszpasterska (kolęda) będzie miała taką formę, jak w zeszłym roku. Można przyjść na Mszę świętą w intencji mieszkańców danej miejscowości lub okolicy albo zaprosić księdza do modlitwy w domu. Osoby, które pragną zaprosić księdza, prosimy o wrzucenie kartki z adresem, nazwiskiem oraz numerem telefonu do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Można zapisać się także przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Kolędę rozpoczniemy w poniedziałek 10 stycznia.
 13. W tym tygodniu czekają nas:
 • Msza w intencji Ojczyzny i samorządu gminy – dzisiaj o 18:00. Po Mszy błogosławieństwo relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 • różaniec wypominkowy – w poniedziałek o 17:00.
 • Msza święta za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach – w poniedziałek o 18:00.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 531 total views,  2 views today