OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA ADWENTU (20.12.2020r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na godzinę 17:00 na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 2. Pamiętajmy o maseczkach, dezynfekcji i dystansie w kościele.
 3. Siostry Opatrzności Bożej jeszcze dziś pod chórem rozprowadzają poświęcony opłatek na Stół Wigilijny.
 4. Po Mszy przed kościołem ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary trafią na fundusz ministrancki, na dofinansowanie wyjazdów i upominków dla nich. Bóg zapłać za wsparcie!
 5. Jutro od godziny 9:00 kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób chorych, które będą chciały skorzystać z tej posługi można zgłaszać jeszcze dziś po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 6. Zachęcamy do bezpiecznego korzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia. Możliwość spowiedzi przedświątecznej będzie do najbliższej środy włącznie. Kapłan jest w konfesjonale w godzinach 8:00 – 9:00 oraz 17:00 – 19:00.
 1. W czwartek będziemy przeżywali Wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze święte w naszej świątyni będą tego dnia sprawowane o godzinie 6:30 – będzie to ostatnia Msza święta Roratnia, oraz o godzinie 8:00. Wieczorem w gronie rodzinnym zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Przebieg Wieczerzy Wigilijnej znajdziemy na parafialnej stronie internetowej oraz na profilu facebookowym naszej parafii.

                                           Zapraszamy na Uroczystą Mszę Świętą – PASTERKĘ:

 • O GODZINIE 24.00
 • O GODZINIE 22.00 (PROPONUJEMY DRUGĄ MSZĘ ŚWIĘTĄ ZE WZGLĘDU NA BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE PANDEMII)
 1. W piątek będziemy obchodzili Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pierwsza Msza św. będzie sprawowana o godz. 8.30, nie będzie Mszy św. o 10:00 w dolnym kościele, a pozostałe Mszę św. odbędą się według porządku niedzielnego.
 2. W sobotę przypada drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia wspominamy męczeństwo świętego Szczepana, diakona, patrona naszej parafii. Msze święte tego dnia będą sprawowane w naszej świątyni również według porządku niedzielnego. Tego dnia również nie będzie Mszy świętej o godzinie 10:00 w dolnym kościele. Uroczystą Mszę świętą ku czci patrona naszej parafii odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Łukasz Duda.
 1. W czwartek (24.12.), piątek (25.12.) i sobotę (26.12.) kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. Najbliższa Msza Święta w dolnym kościele zostanie odprawiona 10 stycznia.
 3. Pragniemy poinformować, że Wizytę Duszpasterską zwaną „KOLĘDĄ” rozpoczniemy 4 stycznia. Z racji pandemii koronawirusa tegoroczna kolęda będzie miała inny charakter niż w latach ubiegłych. Otóż:
 • Od dzisiejszej niedzieli do 31 grudnia b.r. przyjmujemy zaproszenia indywidualne od rodzin, które chciałyby przyjąć Kapłana z kolędą w domu (prosimy o podanie danych osobowych, adresu zamieszkania i telefonu kontaktowego).
 • Zgłoszenia prosimy składać do URNY ZNAJDUJĄCEJ SIĘ PRZY BOCZNYM OŁTARZU MATKI BOŻEJ W STAREJ CZĘŚCI KOŚCIOŁA.

 

 • JEST TEŻ MOŻLIWOŚĆ DOKONANIA ZGŁOSZENIA POPRZEZ FORMULARZ ZNAJDUJĄCY SIĘ NA PARAFIALNEJ STRONIE INTERNETOWEJ ORAZ NA PROFILU FACEBOOKOWYM NASZEJ PARAFII.

 

 • Będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii na Msze Święte sprawowane w intencji ich rodzin (terminy Mszy Świętych podamy w krótce). Po Mszy Świętej będzie krótkie nabożeństwo z błogosławieństwem kolędowym.

 

 1. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny. Z tej okazji będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas Mszy o 11.30 i 13.00. Zapraszamy małżeństwa zwłaszcza na te Msze.
 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy w ostatnim czasie składali ofiary tu w świątyni oraz wpłacali ofiary na konto parafialne celem utrzymania naszej parafii. Bóg Zapłać.
 3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 4. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 

 

 

 254 total views,  2 views today