OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019r.

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy o godzinie 17:15 na wieczorną modlitwę Kościoła czyli Nieszpory. Chwalmy wspólnie Pana Boga psalmami.
 2. W dniu dzisiejszym na godzinę 18:00 zapraszamy młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej oraz z klas pierwszych szkół średnich przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę Świętą.
 3. Również dziś Ministranci rozprowadzają po każdej Mszy sianko na stół wigilijny, które sami przygotowali. Złożone ofiary trafią na fundusz ministrancki. Za ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 4. Dziś zapraszamy na godzinę 16:00 do domu parafialnego na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. Dziś w godzinach od 14:00 do 18:00 zapraszamy na plac przed Urzędem Gminy Raszyn na spotkanie opłatkowe dla mieszkańców naszej Gminy. W tym czasie będzie na placu prowadzona zbiórka ciepłej odzieży dla najbardziej potrzebujących.
 6. W poniedziałek od godziny 9:00 kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób chorych, które będą chciały skorzystać z tej posługi można zgłaszać jeszcze dziś po każdej Mszy św. w zakrystii.
 7. We wtorek będziemy przeżywali Wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze święte w naszej świątyni będą jutro sprawowane o godzinie 6:30 – będzie to ostatnia Msza święta Roratnia, oraz o godzinie 8:00. Wieczorem w gronie rodzinnym zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Przebieg Wieczerzy Wigilijnej znajdziemy w biuletynie parafialnym i na parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy na Uroczystą Mszę świętą – Pasterkę, tradycyjnie o godzinie 24:00.
 8. W środę będziemy obchodzili Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pierwsza Msza św. będzie sprawowana o godz. 8.30, nie będzie Mszy św. o 10:00 w dolnym kościele, a pozostałe Mszę św. odbędą się według porządku niedzielnego.
 9. W czwartek przypada drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia wspominamy męczeństwo świętego Szczepana, diakona, patrona naszej parafii. Msze święte tego dnia będą sprawowane w naszej świątyni również według porządku niedzielnego. Tego dnia również nie będzie Mszy świętej o godzinie 10:00 w dolnym kościele. Uroczystą Mszę świętą ku czci patrona naszej parafii odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Prałat Marian Raciński, Ekonom Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.
 1. We wtorek (24.12.), środę (25.12.) i czwartek (26.12.) kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. W sobotę zapraszamy Apostolat Maryjny Cudownego Medalika na godzinę 10:00 do dolnego kościoła na Mszę świętą i spotkanie formacyjne.
 3. W przyszłą niedzielę 29 grudnia nie będzie Mszy świętej o godzinie 10:00 w dolnym kościele. Najbliższa Msza Święta w dolnym kościele zostanie odprawiona 5 stycznia.
 4. W przyszłą niedzielę 29 grudnia Kawiarenka Parafialna „Kawałek Nieba” będzie nieczynna.
 5. Pragniemy poinformować, że wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy 2 stycznia 2020r.
 6. Opłatek można jeszcze otrzymać dziś w dolnym kościele.
 7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 8. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny

 890 total views,  1 views today