OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (12.05.2019r.)

 1. Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godzinie 17:15.
 2. Przypominamy, że Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej prowadzą Ewangelizację na placu przed Urzędem Gminy Raszyn. Wszystkich, którzy chcą słuchać Dobrej Nowiny zapraszamy dziś o godz. 16:00.
 3. W poniedziałek zapraszamy na pierwszą w tym roku procesje fatimską. Po Mszy św. wieczornej o godzinie 18:00 będziemy modlić się różańcem fatimskim i następnie wyruszymy z figurą Matki Bożej dokoła kościoła. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.
 4. W najbliższą sobotę 18 maja zapraszamy na godzinę 14:00 do domu parafialnego po odbiór strojów komunijnych. Odbędzie się przymiarka i będzie można uregulować należną opłatę.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. O godzinie 16:00 spotykamy się na Mszy świętej. Po Mszy świętej odbędzie się konferencja dla rodziców w domu parafialnym, dzieci natomiast w tym czasie będą miały spotkanie katechetyczne.
 6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież z klas 3 gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotykamy się na Mszy świętej o godzinie 18:00. Po Mszy świętej zapraszamy na konferencję w górnym kościele.
 7. Przypominamy, że nasza parafia organizuje dwa wyjazdy wakacyjne. Pierwszy dla młodzieży (od ósmej klasy szkoły podstawowej wzwyż) w terminie 20-27 lipca do Sejn. Koszt tego wyjazdu: dla młodzieży zaangażowanej we wspólnoty parafialne 500 zł, a dla młodzieży spoza wspólnot 800 zł. Drugi wyjazd organizujemy dla dzieci (szkoła podstawowa do siódmej klasy włącznie) w dniach 20-27 sierpnia do Wisły. Koszt tego wyjazdu: dla dzieci zaangażowanych we wspólnoty parafialne 400 zł, a dla dzieci spoza wspólnot 600 zł. Mamy jeszcze wolne miejsca na obydwa wyjazdy. Zapisy dziś po każdej Mszy świętej w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 8. Spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu na Lednicę odbędzie się w piątek 24 maja o godzinie 19:00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy.
 9. Zapraszamy wszystkich zapisanych na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy na spotkanie organizacyjno – informacyjne. Spotkanie odbędzie się w środę 22 maja o godzinie 19:30 w Domu Parafialnym.
 10. W sobotę 18 maja organizujemy pielgrzymkę autokarową do LORETTO koło Wyszkowa. Wyjazd 18 maja o godzinie 7:00 sprzed kościoła. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Haliny Piekarskiej. Zapraszamy.
 11. W sobotę 1 czerwca zapraszamy na VII ogólnopolską pielgrzymkę autokarową Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd 1 czerwca o godzinie 5:00 sprzed kościoła. Koszt 50 zł. Zapisy u p. Haliny Piekarskiej. Zapraszamy.
 12. Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium – www.wmsd.waw.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 1. Ojcowie jezuici zapraszają serdecznie na uroczystość świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej, która odbędzie się dnia 16 maja 2019r. (czwartek), o godzinie 18:00 w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli, przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie. Mszy Świętej koncelebrowanej przez Księży Biskupów Metropolii Warszawskiej przewodniczyć będzie Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski a homilię wygłosi Generał Zakonu Jezuitów o. Arturo Sosa.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • We wtorek 14.05.- Święto Świętego Macieja, Apostola
 • W czwartek 16.05. – Uroczystość Świętego Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

60 total views, 2 views today