OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (31.03.2019r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00.
 2. Również dziś przed kościołem możemy zaopatrzyć się w świece Caritas na stół Wielkanocny.
 3. Pragniemy przypomnieć, że w naszej świątyni przy bocznym ołtarzu oraz przy figurze Matki Bożej Fatimskiej są wystawione kosze do których możemy składać dary i ofiary na paczki świąteczne. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za otwartość serc na potrzeby bliźnich.
 4. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godzinie 17:15 na wspólny różaniec w górnym kościele. Następnie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Konferencja będzie miała miejsce w czasie Mszy świętej.
 5. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy o godzinie 17:00 na Godzinę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej a także będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 również będziemy modlić się w intencji powołanych i z prośbą o nowe powołania.
 6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych w godzinach przedpołudniowych. Po południu spowiedź w kościele od godz. 16:00. Zapraszamy tego dnia na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godzinie 16:30 – z udziałem dzieci, o godzinie 17:15. W piątek nie będzie Mszy św. z udziałem dzieci i młodzieży w dolnym kościele o godzinie 17:15. Zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18:00. Na godzinę 19:00 zapraszamy wszystkich parafian oraz młodzież z klas pierwszych szkoły średniej oraz z klas trzecich gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na nabożeństwo Adoracji Krzyża. Spotkajmy się razem pod krzyżem na którym zawisło Zbawienie Świata. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy zatem o godzinę 7:30 na wspólną modlitwę Godzinkami ku czci NMP. Następnie zapraszamy na Mszę św., a po Mszy na wspólną modlitwę różańcową i nabożeństwo pierwszo sobotnie.
 8. Zwracamy się z serdeczną prośbą o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła na święta wielkanocne. Pragniemy już podziękować za złożone ofiary Kołu Różańcowemu pw. Matki Bożej Fatimskiej.
 9. Organizujemy Drugą Raszyńską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 8 do 13 lipca. Zapisać się można dziś po każdej Mszy świętej w zakrystii. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji można uzyskać u Ks. Michała.
 10. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Będą one trwać do środy 10 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi o. Ryszard Gołąbek – Pallotyn. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach i do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty i pojednania.
 11. W przyszłą niedzielę dzieci i młodzież będą rozprowadzały przed  kościołem –  PALMY na zbliżającą się NIEDZIELĘ PALMOWĄ. Zebrane fundusze będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii. Z góry za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 12. W minionym tygodniu dzieci z naszej szkoły podstawowej i młodzież z oddziałów gimnazjalnych przeżywali swoje rekolekcje wielkopostne. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować parafianom za modlitwę, Dyrekcji, Nauczycielom i Wychowawcom ze Szkoły Podstawowej oraz Dyrekcji Centrum Kultury Raszyn.
 13. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIV Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę, 7 kwietnia pod hasłem „Tato to Ja”, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci oraz istotnej roli ojca w przyjęciu dziecka oraz jego wychowaniu. Poprzedzi go Msza święta w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11:00, po której zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo rodzin z dziećmi i kobiet w stanie błogosławionym. Przy Kolumnie Zygmunta od godz. 12:00 rozpocznie się akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której zbierane będą pampersy i środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, prowadzonego przez Archidiecezję Warszawską. Serdecznie zapraszamy.
 14. 13 kwietnia b.r., czyli w sobotę przed Niedzielą Palmową będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji XXXIV Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: „Oto Ja służebnica Pańska niech mi się stanie według słowa Twego”. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Będzie animowane przez wspólnotę ewangelizacyjną MOCNI W DUCHU oraz młodzież ze wspólnoty MŁODOŚĆ – LUBIĘ TO! Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału w tym wydarzeniu. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Wyjazd autokarem sprzed naszego kościoła w sobotę 13 kwietnia o godzinie 9:30. Planowany powrót około godziny 15:00. Zamieszczamy również dokładny plan wydarzenia. Zapisy dziś po każdej Mszy świętej w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 15. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

78 total views, 1 views today