OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PALMOWA 02.04.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PALMOWA 02.04.2023

  1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
   o godz. 17.00.
  2. Dziś po Mszy świętej o godz. 18:00 spotkanie uczniów klas 8. przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  3. Dziś porady prawne w naszej parafii będą w zmienionych godzinach: od 11:00 do 13:00.
  4. Również dziś uczniowie naszej szkoły będą rozprowadzać palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży z naszej parafii.
  5. W Wielką Środę od 9:00 kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób, które chciałyby skorzystać z tej posługi, można zgłosić w kancelarii lub zakrystii.
  6. Wielka Środa to ostatni dzień pracy kancelarii parafialnej przed Świętami. Zapraszamy ponownie we wtorek po Wielkanocy.
  7. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. O 10:00 księża będą odprawiali Mszę Krzyżma w warszawskiej katedrze pod przewodnictwem arcybiskupa warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza. O 18:00 zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej, w której dziękujemy Panu Bogu za sakramenty Eucharystii i święceń. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do 22:00.
  8. W Wielki Piątek zapraszamy na ciemną jutrznię o 7:30. W ciągu dnia adoracja Pana Jezusa w ciemnicy i możliwość spowiedzi. O 15:00, w godzinie śmierci Pana Jezusa, koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. O 18:00 Liturgia Męki Pańskiej, a po niej Gorzkie Żale. Po Liturgii możliwość czuwania przy grobie Pana Jezusa i spowiedzi do godziny 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, w tym jeden do syta.
  9. Na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa zapraszamy w następujących godzinach:
  • mieszkańcy Falent, Puchał, Janek, Załusek, Laszczek i Janczewic: o 21.00;
  • mieszkańcy Nowych Grocholic i zachodniej części Raszyna (po stronie kościoła): o 22.00;
  • mieszkańcy Jaworowej, części Rybia należącej do naszej parafii i wschodniej części Raszyna (po stronie plebanii): o 23.00.
  1. W Wielką Sobotę zapraszamy na ciemną jutrznię o 7:30. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od 8:00 do 18:00. W tym czasie będzie też można nabyć u ministrantów wodę święconą – ofiary złożone przy tej okazji trafią na fundusz ministrancki, dziękujemy w ich imieniu. W ciągu dnia także adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim oraz możliwość spowiedzi do godz. 18:00.
  2. Najważniejsza Msza święta w roku, Wigilia Paschalna, w sobotę o 20:00. Przynosimy na nią świece. Zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach świętej nocy zmartwychwstania. Po Wigilii Paschalnej wspólnoty naszej parafii zapraszają na radosne, wspólne uwielbienie zmartwychwstałego Pana Jezusa wielkanocnymi pieśniami. Będzie ono w kościele bezpośrednio po zakończeniu Mszy Wigilii Paschalnej.
  3. W Niedzielę Zmartwychwstania zapraszamy na Mszę rezurekcyjną o 6:00. Rozpoczniemy ją procesją, na którą zapraszamy bielanki i dziewczynki chętne do sypania kwiatów, prosimy też o przynoszenie kwiatów. W niedzielę nie będzie Mszy o 7:00, 8:30 i w dolnym kościele o 10:00.
  4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze według porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy w dolnym kościele o 10:00.
  5. W Wielki Piątek zaczynamy nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. W Wielki Piątek i Sobotę zapraszamy o 15:00, a w kolejne dni o 17:45.
  6. W kościele wystawione są kosze na artykuły spożywcze, którymi możemy wesprzeć potrzebujących parafian na święta wielkanocne. Dziękujemy za pamięć o ubogich z naszego otoczenia.
  7. Prosimy o ofiary na przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pana Jezusa oraz dekorację kościoła na święta. Serdecznie dziękujemy za złożone już ofiary członkom Koła Żywego Różańca M.B. Nieustającej Pomocy z ul. Wspólnej oraz osobom indywidualnym.
  8. Pierwszego maja z naszej parafii organizowana jest całodniowa pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Koszt 61 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii.
  9. W dniach 5-10.09 organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową na Węgry. Koszt 6-dniowego wyjazdu to ok. 1.800-2.000 zł, zależnie od kursu walut i liczby chętnych. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Przy zapisie można wziąć program pielgrzymki oraz uiścić zaliczkę.
  10. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej kawiarenki „Kawałek Nieba”, która otwarta jest od godz. 9.00 do 14.00. Dziś z okazji zbliżającej się Świąt, każde dziecko, które odwiedzi kawiarenkę otrzyma słodki wielkanocny upominek. Przyszła niedziela to Niedziela Wielkanocna – kawiarenka będzie wyjątkowo nieczynna.

 324 total views,  2 views today