Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa, 10.04.2022

 1. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Zapraszamy na Msze z nauką rekolekcyjną jutro i pojutrze o 8:00, 10:00, 18:00 i 20:00. Pół godziny przed każdą Mszą świętą będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 2. Przy kościele od Alei Krakowskiej został postawiony nowy krzyż w miejsce dawnego, który zagrażał bezpieczeństwu, ponieważ drewno zmurszało. Pragniemy serdecznie podziękować ofiarodawcom tego krzyża, przede wszystkim Panu Mirosławowi Mroczek z ul. Działkowej i wszystkim, którzy pomogli w tym przedsięwzięciu. Wszystkim składamy wielkie „Bóg zapłać”. Krzyż zostanie poświęcony dzisiaj po Mszy świętej o 13:00.
 3. Zapraszamy na Gorzkie Żale dzisiaj o 17:00.
 4. Zapraszamy na otwarte, dyskusyjne spotkanie Wspólnoty 35+ o rachunku sumienia „Od nerwowej buchalterii do spotkania z Bogiem”. Spotkanie będzie dzisiaj o 19:00 w domu parafialnym.
 5. Przed każdą Mszą świętą dzieci i młodzież rozprowadzają przed kościołem palmy. Zebrane ofiary pozwolą sfinansować wyjazdy wakacyjne organizowane przez parafię. Bóg zapłać w imieniu dzieci i młodzieży.
 6. Prosimy o ofiary na przygotowanie Grobu Pana Jezusa, ciemnicy oraz dekorację kościoła na święta. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które złożyły ofiarę w tym tygodniu, szczególnie mieszkańcom Janczewic, Pani dyrektor przedszkola w Janczewicach, członkom kół Żywego Różańca pw. Matki Bożej Częstochowskiej, Najświętszej Maryi Panny (koło z Nowych Grocholic), Matki Miłosierdzia Bożego, bł. Karoliny Kózkówny, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Matki Bożej Królowej Pokoju, Matki Bożej Saletyńskiej, Matki Boże Królowej Świata, Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Bożej Nieustającej Pomocy i kołu Żywego Różańca z Janek, a także ofiarodawcom indywidualnym.
 7. W Wielką Środę od 9:00 kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób, które chciałyby skorzystać z tej posługi, można zgłosić w kancelarii lub zakrystii.
 8. Wielka Środa to ostatni dzień pracy kancelarii parafialnej przed Świętami. Zapraszamy ponownie we wtorek po Wielkanocy.
 9. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. O 10:00 księża będą odprawiali Mszę Krzyżma w warszawskiej katedrze pod przewodnictwem arcybiskupa warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza. O 18:00 zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej, w której dziękujemy Panu Bogu za sakramenty Eucharystii i święceń. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do 22:00.
 10. W Wielki Piątek zapraszamy ciemną jutrznię o 7:30. W ciągu dnia adoracja Pana Jezusa w ciemnicy i możliwość spowiedzi. O 15:00, w godzinie śmierci Pana Jezusa, koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. O 18:00 Liturgia Męki Pańskiej, a po niej Gorzkie Żale. Po Liturgii możliwość czuwania przy grobie Pana Jezusa i spowiedzi do godziny 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, w tym jeden do syta.
 11. Na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa zapraszamy w następujących godzinach:
 • mieszkańcy Falent, Puchał, Janek, Załusek, Laszczek i Janczewic: o 21.00;
 • mieszkańcy Nowych Grocholic i zachodniej części Raszyna (po stronie kościoła): o 22.00;
 • mieszkańcy Jaworowej, części Rybia należącej do naszej parafii i wschodniej części Raszyna (po stronie plebanii): o 23.00.
 1. W Wielką Sobotę zapraszamy na ciemną jutrznię o 7:30. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny tylko w kościele od 8:00 do 19:00. W tym czasie będzie też można nabyć u ministrantów wodę święconą – ofiary złożone przy tej okazji trafią na fundusz ministrancki, dziękujemy w ich imieniu. W ciągu dnia także adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim oraz możliwość spowiedzi.
 2. Najważniejsza Msza święta w roku, Wigilia Paschalna, w sobotę o 20:00. Przynosimy na nią świece. Zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach świętej nocy zmartwychwstania. Po Wigilii Duszpasterstwo Młodych św. Szczepana zaprasza wszystkich parafian na wspólne uwielbienie zmartwychwstałego Pana.
 3. W Niedzielę Zmartwychwstania zapraszamy na Mszę rezurekcyjną o 6:00. Rozpoczniemy ją procesją, na którą zapraszamy bielanki i dziewczynki chętne do sypania kwiatów, prosimy też o przynoszenie kwiatów. W niedzielę nie będzie Mszy o 7:00, 8:30 i w dolnym kościele o 10:00.
 4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze według porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy w dolnym kościele o 10:00.
 5. W Wielki Piątek zaczynamy nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. W Wielki Piątek i Sobotę zapraszamy o 15:00, a w kolejne dni o 17:45.
 6. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej parafialnej kawiarenki „Kawałek Nieba”. Zapraszamy od 9:00 do 15:00. To dobre miejsce do wspólnego spotkania się i rozmowy.
 7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.

 537 total views,  1 views today