OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ (14.04.2019r.)

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową. Tą dzisiejszą uroczystością wchodzimy w Tajemnicę Wielkiego Tygodnia . Poświęcenie palm odbędzie się na każdej Mszy św. O godzinie 11:00 spotkamy się na ul. Godebskiego przy kapliczce, gdzie odbędzie się poświęcenie palm, a następnie z udziałem dzieci wyruszymy w uroczystej procesji do kościoła. Odbędzie się także konkurs na najpiękniejszą palmę. W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy św. o godzinie 10:oo w dolnym kościele.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00.
 3. Dziś także przed kościołem możemy zaopatrzyć się w świece Caritas na stół Wielkanocny.
 4. W dniu dzisiejszym dzieci i młodzież rozprowadzają przed kościołem   Zebrane fundusze będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 5. Zwracamy się z serdeczną prośbą o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła na święta wielkanocne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 6. W środę 17 kwietnia od godziny 9:00 kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób chorych, które będą chciały skorzystać z tej posługi można zgłaszać jeszcze dziś po każdej Mszy św. w zakrystii.
 7. Zapraszamy ministrantów, lektorów oraz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. na odprawy liturgiczne w związku z Triuduum Paschalnym w środę na godzinę 19:00, piątek na godzinę 10:00 i sobotę na godzinę 9:00.
 8. W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Tego dnia w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie o godzinie 10:00 celebrowana będzie Msza święta Krzyżma z prezbiterium całej Archidiecezji Warszawskiej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Zapraszamy o godzinie18:00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godziny 22:00.
 1. Wielki Piątek Męki Pańskiej: o godzinie 7:30 zapraszamy na Ciemną Jutrznie w kościele. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Przez cały dzień Adoracja Pana Jezusa przy Ciemnicy. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi. Na godzinę 12:00 zapraszamy na wspólną Adorację Pana Jezusa Bielanki, scholę dziecięcą, wspólnotę Trzeba Siać Junior oraz ministrantów. O godzinie 15:00 w godzinie śmierci Pana Jezusa na Krzyżu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Na godzinę 15:00 na wspólną Adorację Pana Jezusa zapraszamy scholę młodzieżową oraz lektorów.  O godzinie18:00 Liturgia  Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża przeznaczone będą na utrzymanie grobu Pana Jezusa w Jerozolimie. Po liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale. Po Liturgii Męki Pańskiej  zachęcamy wszystkich do nocnego czuwania przy grobie Pana Jezusa z piątku na sobotę. Przez całą noc będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Plan czuwania przez całą noc:

22:00 – 23:00 – Ruch Światło Życie

23:00 – 0:00 – Wspólnota Odnowy w Duchu Św.

0:00 – 1:00 – mieszkańcy Raszyna od Al. Krakowskiej po stronie szkoły

1:00 – 2:00 – mieszkańcy Raszyna od Al. Krakowskiej po stronie kościoła

2:00 – 3:00 – mieszkańcy Jaworowej i Falent

3:00 – 4:00 – mieszkańcy Janczewic i Warszawy

4:00 – 5:00 – mieszkańcy Janek i Laszczek

5:00 – 6:00 – mieszkańcy Puchał oraz wspólnoty Kół Żywego Różańca

6:00 – 7:00 – mieszkańcy Nowych Grocholic

 1. Wielka Sobota: o godzinie 7:30 zapraszamy na Ciemną Jutrznie w kościele. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godziny 8:00 do 18:00. O godzinie 11:00 poświęcenie pokarmów w Falentach, o godzinie 12:00 poświęcenie pokarmów w Jaworowej u Państwa Her. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień, w tym czasie możliwość spowiedzi. Ministranci przed kościołem, będą rozprowadzać w buteleczkach wodę święconą. Złożone ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny.
 2. W sobotę na godzinę 20:00 zapraszamy na najważniejszą Liturgie całego Roku Liturgicznego – Wigilię Paschalną, na którą przynosimy świece. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tym centralnym wydarzeniu, kiedy cały Kościół Powszechny uwielbia Zmartwychwstałego Pana. Niech nikogo nie zabraknie w tę Wielką Noc.
 3. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o godzinie 6:00 Procesja Rezurekcyjna i Msza św. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7:00, 8.30 i 10:00 w dolnym kościele. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. Zapraszamy Bielanki i dziewczynki do udziału w procesji rezurekcyjnej do sypania kwiatków i niesienia poduszek. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania dla dzieci na procesję rezurekcyjną. Zapraszamy do udziału w procesji całą asystę, postarajmy się wziąć wszystkie chorągwie i feretrony.
 4. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godzinie 10:00 w dolnym  kościele.
 1. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko: w Wielki Poniedziałek, Wtorek i w Środę. Kancelaria wznowi swoją działalność we wtorek po Świętach Wielkanocnych.
 2. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia, która potrwa do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Wielki   Piątek i Sobotę modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00,  od Niedzieli Wielkanocnej do soboty o godzinie 17.45.
 1. Od poniedziałku 29 kwietnia rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję kursu przygotowującego do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:00 w domu parafialnym.
 2. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy opiece Matki Bożej.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej oraz biuletyn parafialny.

175 total views, 1 views today