OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 28.03.2021r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową. Tą dzisiejszą uroczystością wchodzimy w Tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm odbędzie się podczas każdej Mszy świętej.
 2. Także dziś dzieci i młodzież będą rozprowadzały przed kościołem   Zebrane fundusze będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii. Z góry za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 3. W dniu dzisiejszym zapraszamy TRZECIĄ GRUPĘ dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godzinie 16:00 w górnym kościele.
 4. W dniu dzisiejszym zapraszamy na ostatnie w tym Wielkim Poście Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00.
 5. „Bóg Zapłać” za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim osobom, które dokonały w ostatnim tygodniu wpłat na konto parafialne. Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa i dekorację kościoła na Wielkanoc:

– Kołu Żywego Różańca Matki Bożej Łaskawej z Jaworowej

– Kołu Żywego Różańca Matki Bożej Królowej Świata

– Apostolstwu Dobrej Śmierci

– Ofiarodawcom Indywidualnym

 1. Od wczoraj na terenie całego kraju weszły w życie nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Obostrzenia dotyczą także życia religijnego i uczestniczenia wiernych w kulcie sprawowanym w świątyniach. W związku z tym w naszej świątyni od wczoraj obowiązuje limit wiernych mogących uczestniczyć w Mszach Świętych oraz nabożeństwach.

Miejsca, które możemy zajmować w świątyni zostały oznaczone specjalnymi kartkami.

Prosimy Bezwzględnie o zajmowanie TYLKO TYCH WŁAŚNIE MIEJSC i dostosowanie się do naszej (duszpasterzy) prośby.

 1. W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne.

Tego dnia w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie o godzinie 10:00 celebrowana będzie Msza święta Krzyżma pod przewodnictwem Księdza Kardynała Kazimierza Nycza.

W związku z zagrożeniem epidemicznym, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski wydał pozwolenie na zwiększenie liczby Liturgii Triduum Paschalnego, tak, by większa liczba wiernych mogła swobodnie wziąć udział w Uroczystościach Wielkiego Tygodnia.

Aby wziąć udział w Liturgiach Triduum Paschalnego (od Wielkiego Czwartku do Mszy Świętej Rezurekcyjnej włącznie) w naszej świątyni, należy zapisać się na listę. Możliwość zapisania się jest dziś po każdej Mszy Świętej przed NOWĄ CZĘŚCIĄ KOŚCIOŁA. Tylko osoby zapisane, będą mogły wziąć udział w Liturgiach Triduum Paschalnego w kościele.

 

Przebieg Triduum Paschalnego w naszej świątyni przedstawia się następująco:

 

WIELKI CZWARTEK:

 • Msza Wieczerzy Pańskiej – będzie sprawowana o godzinie 16:00 w górnym i dolnym kościele oraz o godzinie 18:00 w górnym i dolnym kościele.
 • Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godziny 21:00.

WIELKI PIĄTEK:

 • O godzinie 7:30 zapraszamy na Ciemną Jutrznię.
 • O godzinie 14:45 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia oraz odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • Liturgia Męki Pańskiej – będzie sprawowana o godzinie 15:00 w górnym i dolnym kościele oraz o godzinie 18:00 w górnym i dolnym kościele.
 • Po Liturgii Męki Pańskiej o godzinie 18:00 będzie możliwość Adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godziny 24:00.
 • Będzie również możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w kościele do godziny 24:00.
 • W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

 

WIELKA SOBOTA:

 • Od godziny 7:00 możliwość Adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim.
 • O godzinie 7:30 zapraszamy na Ciemną Jutrznię.
 • Od godziny 8:00 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 • Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny przed kościołem od godziny 8:00 do 18:00.
 • O godzinie 15:00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 18:00 i 20:00 w górnym kościele.
 • W Wielką Sobotę zachęcamy do powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych (post paschalny).

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 • O godzinie 6:00 Procesja Rezurekcyjna wokół naszej świątyni i Msza św. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7:00 i 8.30. Pozostałe Msze Święte według porządku niedzielnego.
 • Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania dla dzieci na procesję rezurekcyjną.
 • Zapraszamy Asystę Liturgiczną do wzięcia udziału w Liturgiach Triduum Paschalnego.
 1. W dniu dzisiejszym można zaopatrzyć się w świece na stół wielkanocny.
 2. W najbliższą środę od godziny 9:00 kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób chorych, które będą chciały skorzystać z tej posługi można zgłaszać jeszcze dziś po każdej Mszy świętej w zakrystii.
 3. W poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.
 4. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko: w Wielki Poniedziałek, Wtorek i w Środę. Kancelaria wznowi swoją działalność we wtorek po Świętach Wielkanocnych.
 5. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia, która potrwa do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Wielki   Piątek będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 14:45, w Wielką Sobotę o godzinie 15:00, a od Niedzieli Wielkanocnej do soboty o godzinie 17:45.
 1. Od poniedziałku 12 kwietnia rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję kursu przygotowującego do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:00 w domu parafialnym. Przypominamy, że jednym z warunków zawarcia sakramentu małżeństwa, jest właśnie ukończenie kursu przedmałżeńskiego.
 2. W Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 3. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 62 total views,  1 views today