OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 04.06.2023 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
– NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 04.06.2023 

1. Zapraszamy dziś o 17:15 na nabożeństwo czerwcowe, a w tygodniu po Mszy wieczornej o 18:00.
2. Msza święta dla kandydatów, którzy w tym roku przyjmują sakrament bierzmowania, dziś o 18:00. Po Mszy w górnym kościele kolejna próba.
3. Dziś w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie, pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”, odbędzie się XVI Święto Dziękczynienia. Tego dnia w parafiach naszej diecezji zbieramy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
4. Dziś przypada również 35. rocznica konsekracji biskupiej pasterza naszej archidiecezji, ks. kardynała Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
5. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w Parafiadzie naszej diecezji. Igrzyska odbędą się w sobotę 17 czerwca na stadionie Znicza w Pruszkowie. W programie wiele atrakcji, wśród dyscyplin do wyboru m.in. biegi, żonglerka piłką, wyścigi na rowerze stacjonarnym, disc golf czy konkurs wiedzy liturgicznej. Szczegóły i zapisy u ks. Grzegorza.
6. W tym tygodniu czekają nas:
• I środa miesiąca – różaniec o godz. 17:15 i Msza święta z nowenną o godz. 18:00. Jest to jednocześnie Msza święta prymicyjna z udziałem tegorocznych neoprezbiterów. Zapraszamy szczególnie członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich dobrodziejów i modlących się za kleryków naszego seminarium. Po Mszy świętej będzie możliwość otrzymania błogosławieństwa prymicyjnego.
7. W tym tygodniu obchodzimy:
• w poniedziałek: wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
• w czwartek: uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało.
• w piątek: święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego.
8. W Boże Ciało zapraszamy na Msze święte na godz. 7:00, 8:30, 10:00, 18:00 oraz 20:30. Główną Mszę świętą z procesją do czterech ołtarzy o godz. 10:00 odprawi ks. Rafał Mińkowski, tegoroczny neoprezbiter, który decyzją ks. kardynała od 26. sierpnia będzie wikariuszem naszej parafii. Po mszy świętej, ks. Rafał udzieli wszystkim zebranym błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy do udziału we Mszy i procesji członków wspólnot i grup parafialnych ze sztandarami i innymi symbolami, zapraszamy asystę liturgiczną, a także dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne, do sypania kwiatów i niesienia poduszek.
9. Bardzo prosimy o przyniesienie płatków kwiatów do sypania na procesję w uroczystość Bożego Ciała. Przyjmujemy je w zakrystii. Bóg zapłać wszystkim pomagającym.
10. Przypominamy również, że za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
11. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne. Będą się odbywały po Mszy świętej o 18:00. Wyjątkiem jest niedziela – wtedy zapraszamy na nabożeństwo i procesję o 17:15.
12. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił dyspensy na piątek po uroczystości Bożego Ciała. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 206 total views,  2 views today