Ogłoszenia parafialne – niedziela Trójcy Świętej, 12.06.2022

 1. Zapraszamy dziś o 17:15 na nabożeństwo czerwcowe, a w tygodniu po Mszy wieczornej o 18:00.
 2. Msza święta dla kandydatów, którzy w tym roku przyjmują sakrament bierzmowania, dziś o 18:00. Po Mszy w górnym kościele ostatnia próba.
 3. Zapraszamy na ostatnie w  tym roku spotkanie tematyczne Wspólnoty Dorosłych 35+. Temat spotkania: Jak się dobrze modlić? Spotkanie będzie dziś o 19:00 w domu parafialnym.
 4. We wtorek młodzież i grupa dorosłych z naszej parafii przyjmie z rąk kardynała Kazimierza Nycza sakrament bierzmowania. Podczas Mszy o 18:00 Ksiądz Kardynał wprowadzi również do naszej parafii relikwie bł. prymasa Stefana Wyszyńskiego. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania, zapraszamy też do udziału we Mszy świętej. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe będzie o 17:45.
 5. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte tego dnia będą o 7:00, 8:30, 10:00, 18:00 i 20:30. Zapraszamy szczególnie na Mszę o 10:00, którą odprawi Viceregens Penitencjarii Stolicy Apostolskiej, Mons. ks. prał. Krzysztof Nykiel. On również wygłosi homilię, a po Mszy świętej poprowadzi procesję do czterech ołtarzy, żeby uczcić Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do udziału we Mszy i procesji członków wspólnot i grup parafialnych ze sztandarami i innymi symbolami, zapraszamy asystę liturgiczną, a także dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne, do sypania kwiatów i niesienia poduszek.
 6. Bardzo prosimy o przyniesienie płatków kwiatów do sypania na procesję w uroczystość Bożego Ciała. Przyjmujemy je w zakrystii. Bóg zapłać wszystkim pomagającym.
 7. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne. Będą się odbywały po Mszy świętej o 18:00. Wyjątkiem jest niedziela – wtedy zapraszamy na nabożeństwo i procesję o 17:15.
 8. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił dyspensy na piątek po uroczystości Bożego Ciała. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę rowerową do Loretto koło Wyszkowa. Jedna z grup wyjeżdża z naszej parafii. Pokona około 80 kilometrów. Wyjazd w sobotę o 9:00, powrót tego samego dnia wieczorem. Zapisy i informacje u ks. Grzegorza.
 10. W tym tygodniu czeka nas:
 • Msza w intencji Ojczyzny i samorządu gminy – w przyszłą niedzielę o 18:00. Po Mszy błogosławieństwo relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 1. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej parafialnej kawiarenki „Kawałek Nieba”. Zapraszamy od 9:00 do 15:00. To dobre miejsce do wspólnego spotkania się i rozmowy.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • wspomnienie św. Antoniego z Padwy – w poniedziałek, 13.06,
 • wspomnienie bł. Michała Kozala – we wtorek, 14.06,
 • uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – w czwartek, 16.06,
 • wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego – w piątek, 17.06.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.

 464 total views,  1 views today