Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 17.04.2022

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy nadziei i radości płynących z faktu, że nasz Bóg pokonał śmierć, szatana i grzech. Niech Wasze serca napełnią się Bożym pokojem, jedyną ostoją człowieka wobec zła.

  1. Dziękujemy wszystkim za udział w Triduum Paschalnym. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza, Panu Pawłowi Kaczyńskiemu, naszemu organiście, oraz chórowi Effatha. Dziękujemy za przygotowanie Grobu Pańskiego członkom Domowego Kościoła, Wspólnoty 35+, Kawiarenki, Duszpasterstwa Młodych, lektorom, rodzinom ministrantów. Dziękujemy Siostrze Elizeuszy za przygotowanie ciemnicy oraz zaprojektowanie Grobu Pańskiego. Dziękujemy druhom strażakom za czuwanie przy Grobie Pańskim oraz Panu Arkadiuszowi Janiszewskiemu z Janczewic za dar żywych palm na Niedzielę Palmową.
  2. Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak wielkie serca mają nasi Parafianie – przekazane przez ofiarodawców produkty spożywcze trafiły do około 80 potrzebujących osób i rodzin. Dziękujemy za każdy włożony do kosza Caritas produkt, za każdy dar, a zwłaszcza za otwartość i solidarność z potrzebującymi, która w tym niełatwym czasie, wobec tak wielu niepokojów i trudności, jest szczególnie cenna i potrzebna.

Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy ufundowali produkty spożywcze i chemiczne jako dary dla osób potrzebujących – Państwu Rackim za wyroby wędliniarskie, Panu Kazimierzowi Bała oraz Państwu Sośnickim za wyrobu cukiernicze, Panu Jackowi Wyszomirskiemu za chemię gospodarczą, Państwu Bukalskim za miód, a także firmie Oldar za jajka.

Dziękujemy członkom Caritas i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i dostarczenie paczek potrzebującym.

  1. Chcemy wspierać najbardziej potrzebujących częściej, dlatego zespół Caritas od maja w każdą środę w godzinach 17:00-20:00 będzie dyżurował w dolnym kościele. Zapraszamy potrzebujących. Razem z grupą osób z parafialnego Caritas podjęliśmy też decyzję, aby w ostatnią niedzielę każdego miesiąca zbierać ofiary do puszek na pomoc potrzebującym.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy w dolnym kościele o 10:00.
  3. W piątek, ze względu na Oktawę Wielkanocy, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Za tydzień uroczystość Bożego Miłosierdzia. Przygotowujemy się do niej poprzez nowennę do Bożego Miłosierdzia codziennie od dzisiaj do soboty o 17:45.
  5. Za tydzień będzie przedstawienie przygotowane przez młodzież z naszej szkoły pod opieką Siostry Eweliny. Przedstawienie będzie o 11:20 w górnym kościele – serdecznie zapraszamy w imieniu młodych wykonawców. Tego dnia na Mszach o 10:00 w dolnym kościele i o 11:30 będzie też zakończenie Biblijnej Akademii Najmłodszych i rozdanie upominków dla uczestników.
  6. W przyszłą niedzielę jest pierwsze spotkanie dotyczące Raszyńskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Spotkanie będzie o 15:00 w domu parafialnym. Osoby chętne do zaangażowania się w organizację pielgrzymki zapraszamy o 14:30.
  7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.

 435 total views,  2 views today