OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (21.04.2019r.)

„Przyszedł czas śpiewania Alleluja. Niech otworzą się Wasze serca na obecność Zmartwychwstałego Chrystusa w Waszym życiu”

Po nocy czuwania, walki i śmierci przychodzi Zmartwychwstanie. Grób Chrystusa zostaje pusty. Boża Miłość jest silniejsza niż śmierć.

Życzymy naszym Parafianom i Gościom, aby każdy pozwolił wejść Jezusowi w swoje życie. Przyjął Go jak Przyjaciela.

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni Wasze serca pokojem i radością oraz umiłowaniem Prawdy i Dobra.

Niech Zmartwychwstały Jezus, w którym wszystko się wypełniło, będzie źródłem Waszej mocy w nieustannym nawracaniu się i życiu Ewangelią na co dzień.

Życzymy Błogosławionych i Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pana!

Szczęść Boże!

 1. Dziękujemy wszystkim za udział w Triduum Paschalnym. Serdecznie dziękujemy asyście kościelnej, Panu organiście i chórowi „Effatha”. Dziękujemy za dekoracje Grobu Pańskiego Dorosłym i Młodzieży – Uczestnikom Zimowych Wyjazdów do Wisły, Parafianom, firmie XeroDrukarnia „JAMS” oraz Panu Marcinowi Bazga. Dziękujemy Siostrze Arkadii za dekorację Ciemnicy i przygotowanie kościoła na Święta. Dziękujemy braciom strażakom za czuwanie przy Grobie Pana Jezusa i za udział w procesji Rezurekcyjnej. Pragniemy złożyć gorące podziękowania wszystkim, którzy złożyli dary serca, z których mogliśmy przygotować paczki świąteczne dla wielu osób w naszej parafii będących w trudnej sytuacji materialnej. Szczególnie dziękujemy cukierni Bożeny i Kazimierza Bała oraz Cukierni „Bajka” Krzysztof Kraśkiewicz i Tomasz Petryka za wyroby cukiernicze, Firmie Handlowej Usługowo – Produkcyjnej „W.G.Ł.” Radcy za wyroby wędliniarskie, Panu Jackowi Wyszomirskiemu za środki czystości oraz Państwu Ewie i Tomaszowi Surmacz za owoce. Dziękujemy także Panu Arkadiuszowi Janiszewskiemu za dostarczenie palm w czasie Niedzieli Palmowej. Serdeczne podziękowania składamy również parafialnemu zespołowi Caritas za przygotowanie paczek świątecznych. Wszystkim składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 2. Jutro Poniedziałek – Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. tak jak w każdą Niedzielę, z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy św. o godzinie 10:00 w dolnym kościele. Jutrzejsza taca będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie.
 3. Zapraszamy w czwartek 25 kwietnia na godzinę 20:00 do dolnego kościoła na Mszę świętą małżeństwa pragnące modlić się o Boże Błogosławieństwo dla swoich rodzin.
 4. W najbliższy piątek z racji Oktawy Świąt Wielkanocnych nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W najbliższą sobotę zapraszamy Apostolat Maryjny Cudownego Medalika na godzinę 10:00 do dolnego kościoła na Mszę świętą i spotkanie formacyjne.
 6. Za Tydzień będziemy przezywać w Kościele Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Polecamy Miłosiernej Miłości naszego Zbawcy rodziny i całą naszą Parafię. Przygotowaniem do tej Uroczystości jest Nowenna do Miłosierdzia Bożego, która jest odprawiana w naszym kościele codziennie do najbliższej soboty włącznie o godz. 17:45
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 16:00 do domu parafialnego na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 8. Od poniedziałku 29 kwietnia rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję kursu przygotowującego do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:00 w domu parafialnym.
 9. Od Poniedziałku 6 maja rozpoczynamy w naszej parafii katechezy przygotowujące dorosłych (studentów, pracujących) do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkie osoby starsze, które z różnych przyczyn nie przystąpiły jeszcze do sakramentu bierzmowania, aby skorzystały z tej formy przygotowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 6 maja o godzinie 19:30 w domu parafialnym. Serdecznie Zapraszamy.
 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy opiece Matki Bożej.
 11. Polecamy lekturę prasy katolickiej oraz biuletyn parafialny.

187 total views, 2 views today