OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA (02.08.2020r.)

 1. Dzisiaj przypada niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na godzinę 17:15 wspólnotę parafialną oraz asystę liturgiczną na nabożeństwo Adoracyjne a następnie na procesję Eucharystyczną wokół kościoła.
 2. Pragniemy poinformować, iż w piątek, 31 lipca 2020 roku, zmarł w wieku 85 lat, z tego w kapłaństwie 61 lat           ś. p.Ks. Kapelan Jego Świątobliwości dr Stanisław Leszczyński, Były Proboszcz Parafii św. Szczepana w Raszynie, Obrońca węzła małżeńskiego i Sędzia Sądu Metropolitalnego Warszawskiego. Ostatnio zamieszkały w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym. Trumna z ciałem zmarłego zostanie wprowadzona do naszego kościoła we wtorek o godzinie 9:00. Zapraszamy do czuwania modlitewnego. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 4 sierpnia o godzinie 11:00 w naszym kościele parafialnym, po czym Ciało Zmarłego zostanie złożone w grobach kapłańskich na miejscowym cmentarzu parafialnym.
 1. Serdecznie prosimy, aby na pogrzeb ś.p. Ks. Prałata Stanisława Leszczyńskiego nie przynosić kwiatów, a te pieniądze, które chcemy przeznaczyć na kwiaty, zbierzemy na tace podczas pogrzebu i przekażemy jako nasz dar wdzięczności na utrzymanie Domu Księży Seniorów w Kiełpinie Poduchownym, gdzie przez ostatnie lata przebywał zmarły Ksiądz Prałat pod troskliwą opieką.
 2. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godzinie 17:15 na wspólny różaniec w górnym kościele. Następnie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Konferencja będzie miała miejsce w czasie Mszy świętej.
 3. W najbliższy czwartek 6 sierpnia z diecezjalnego Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w Warszawie wyruszy po raz 309 Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę pod hasłem „ Ten zwycięża, kto miłuje”. W tym roku z powodu epidemii będzie ona miała kształt symboliczny, gdyż pójdzie w niej kilkadziesiąt osób. Około 60-cio osobowa pielgrzymka zatrzyma się na chwilę w naszym kościele i przejdą do domu parafialnego na posiłek. Nie będzie w tym roku z racji epidemii Mszy Świętej po wejściu pielgrzymów do Raszyna oraz posiłku przy kościele.
 4. Jak każdego roku w dniach 6-14 sierpnia zapraszamy do włączania się w sposób duchowy we wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę. Zapraszamy zatem od 6 do 14 sierpnia do naszej świątyni o godzinie 20:00 na wspólny różaniec, konferencję oraz Apel Jasnogórski.
 5. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy o godzinie 17:00 na Godzinę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej a także będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 18:00 Msza święta w tych intencjach.
 6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi w kościele od godziny 17:00. Zapraszamy na Mszę Świętą na godzinę 18:00.
 7. W tym tygodniu obchodzimy:
 • We wtorek 04.08. – Wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, Kapłana
 • W czwartek 06.08. – Święto Przemienienia Pańskiego
 • W sobotę 08.08. – Wspomnienie Świętego Dominika, Kapłana
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 654 total views,  1 views today