OGŁOSZENIA PARAFIALNE – PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA (02.05.2021r.)

 1. „Bóg Zapłać” za ofiary składane na tace celem utrzymania naszego kościoła. Dziękujemy również wszystkim osobom, które dokonały w ostatnim tygodniu wpłat na konto parafialne.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godzinie 17:15.
 3. Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiane są w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 18:00, natomiast w Niedzielę o godzinie 17:15. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Zachęcamy do zachowania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 4. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia przypada również Święto Państwowe – 230 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze święte tego dnia będą celebrowane według porządku niedzielnego. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godzinie 10:00 w dolnym kościele. Na nabożeństwo majowe zapraszamy o godzinie 17:15. Serdecznie zapraszamy tego dnia do wzięcia udziału we Mszy Świętej.
 5. Informujemy, że Kancelaria Parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
 6. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godzinie 17:15 na wspólny różaniec w górnym kościele. Następnie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Konferencja będzie miała miejsce w czasie Mszy świętej.
 7. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy o godzinie 17:00 na Godzinę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej a także będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 18:00 Msza święta w tych intencjach. O godzinie 19:00 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi modlitwę w intencji powołanych i o nowe powołania.
 8. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych w godzinach przedpołudniowych. Po południu spowiedź od godziny 16:30. Na godzinę 17:15 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę święta do dolnego kościoła. Zapraszamy również na Mszę świętą o godzinie 18:00, a po Mszy Świętej na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 9. W sobotę będziemy przeżywać w kościele uroczystość św. Stanisława – Biskupa, Męczennika i Głównego Patrona Polski. Zapraszamy na godzinę 18:00 na Mszę świętą w intencji Stanisławów. Intencje będzie można złożyć również przed Mszą świętą do koszyczka przed ołtarzem.
 10. Zapraszamy na wyjazd rowerowy “Gwiazda Maryi”. Odwiedzimy okoliczne kapliczki Matki Bożej. Trasa liczy około 25 km. Zbiórka w sobotę o 11 na parkingu przed kościołem. Więcej informacji u
 11. Grzegorza i na facebooku parafii.
 12. W przyszłą niedzielę zapraszamy TRZECIĄ GRUPĘ dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godzinie 16:00 w górnym kościele.
 13. W tym tygodniu obchodzimy:
 • We wtorek 04.05. – Wspomnienie Świętego Floriana, Męczennika
 • W czwartek 06.05. – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 1. W Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 22 total views,  1 views today