OGŁOSZENIA PARAFIALNE PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020r.

 1. Prosimy, by w zgodzie z własnym sumieniem, ale też poczuciem odpowiedzialności społecznej i miłości braterskiej skorzystać z dyspensy naszego Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego z obowiązku w udziale w niedzielnej Mszy świętej. O skorzystanie z dyspensy szczególnie prosimy osoby starsze, które są szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby. Dyspensa obowiązuje do odwołania. Osoby, które nie wezmą udziału w tym trudnym czasie we Mszy w niedzielę nie popełniają grzechu. Warto też w sposób szczególny uświęcić niedzielę swoją modlitwą osobistą i rodzinną.
 2. Wszystkie Msze Święte są sprawowane w nasze parafii według normalnego porządku. W Mszach Świętych, zgodnie z rozporządzeniami Państwowymi mogą wziąć udział ofiarodawcy intencji mszalnych (maksymalnie 5 osób z rodziny). Możliwość spowiedzi w czasie dyżuru kapłana w kancelarii lub po indywidualnym zgłoszeniu.
 3. Nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej są transmitowane na naszym parafialnym profilu facebookowym:
 • Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 17:00.
 • Droga Krzyżowa – w piątek o godzinie 19:00.
 1. Zachęcamy do włączania się w modlitwę różańcową w intencji ustania epidemii koronawirusa, za chorych, ich bliskich oraz za personel medyczny. Transmisja tej modlitwy na naszym profilu facebookowym:
 • od poniedziałku do soboty o godzinie 20:30
 • w niedzielę o godzinie 19:30.
 1. Informujemy, że z racji trwającej epidemii nasze parafialne rekolekcje wielkopostne nie odbędą się. Zachęcamy jednak do skorzystania z dostępnych w sieci internetowej propozycji rekolekcji wielkopostnych.Jedną z propozycji będą rekolekcje prowadzone przez J.E. Ks. Bp. Michała Janochę, Biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji. Termin rekolekcji: Od dzisiejszej niedzieli do 1 kwietnia włącznie. Głoszone będą o godzinie 18:30 w kościele seminaryjnym w Warszawie, a transmitowane na kanale YouTube naszej Archidiecezji.
 1. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontaktowanie się z księdzem dyżurującym. Informacja o dyżurującym kapłanie jest zawsze podana na drzwiach kancelarii.
 2. W najbliższą środę przypada pierwsza środa miesiąca. Zachęcamy członków Kół Żywego Różańca do wymiany tajemnic różańcowych między sobą drogą telefoniczną lub po ustaniu pandemii.
 3. Z racji pierwszego czwartku miesiąca o godzinie 17:00 kapłan będzie modlił się w kościele w nabożeństwie Godziny Świętej w intencji powołanych do Służby Bożej oraz z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 18:00 Msza święta w tej intencji. Zachęcamy, by w tym dniu modlić się szczególnie za kapłanów i osoby życia konsekrowanego.
 4. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi przedświątecznej od piątku do środy 8 kwietnia włącznie w godzinach od 8:30 do 11:00 i od 16:00 do 18:00 w kościele lub w kancelarii parafialnej. W tych godzinach księża będą pełnić dyżur spowiedniczy. Kapłani z Komunią Świętą do chorych udadzą się po ustaniu pandemii koronawirusa. Pamiętamy o naszych chorych w modlitwie.
 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca kapłani i siostry zakonne odśpiewają w kościele Godzinki ku czci NMP, a po Mszy Świętej o godzinie 8:00 odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową. Rozpoczniemy nią obchody Wielkiego Tygodnia. Nie będzie tego dnia procesji z palmami. Na Msze Święte zapraszamy ofiarodawców intencji (maksymalnie 5 osób z rodziny).

 734 total views,  1 views today